İslami direniş hareketi HAMAS, işgal kuvvetlerinin, Gazze Şehri'ndeki Kuveyt Döner Kavşağı'nda yardım bekleyen sivillere karşı gerçekleştirdiği ve en az 20 kişinin şehadeti, 150'den fazla kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan katliamı kınadı.

Son katliamla birlikte cani siyonist işgal kuvvetlerinin, Gazze şehrindeki Filistin vatandaşlarına karşı işlenen bir dizi suça yenisini ekleyerek korkunç bir savaş suçu işlediğini belirten HAMAS, benzer suçların faşist siyonist ordu tarafından defalarca tekrarlandığı belirtildi.

Katliamın, işgalin sadizmini ve ABD onayıyla ihlal edilen insanlık hayatını hiçe saymayı yansıttığını bildiren HAMAS, "Birleşmiş Milletler'i bu korkunç suçları durdurmak için kararlı duruş sergileme ve Nazi işgal liderlerini bu suçlardan sorumlu tutma yükümlülüklerini üstlenmeye çağırıyoruz." dedi.

Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı, işgalcilerin Gazze Şehri'nin güneyindeki Kuveyt kavşağında yardım almak için bekleyen binlerce aç insana karşı katliam yaptığını duyurdu.

Gazze'de Haberler dehşet verici Gazze'de Haberler dehşet verici

Bakanlık sözcüsü Eşref El Kudra, katliamda 20 Filistinlinin şehit olduğunu ve 150 kişinin de yaralandığını ancak ölü sayısının artabileceğini söylemişti. 

Kaynak: İLKHA