İşgalci siyonist rejim 70 gazeteciyi katletti İşgalci siyonist rejim 70 gazeteciyi katletti

HAMAS, yaptığı açıklamada, faşist siyonist işgalin Gazze Şeridi'nde Filistin halkına yönelik barbarca saldırganlığının otuz dördüncü gününde de devam etmesi, çocuklara yönelik korkunç açlık, susuzluk ve soykırım suçlarının artırıldığı bir dönemde tekrar çağrıda bulunduklarını bildirdi.

Açıklamada, "Halkımızın kurtuluş, geri dönüş ve kendi kaderini tayin hakkı, saldırganlığın ve buna yönelik Amerikan desteğinin reddedilmesi ve kınanması için Filistin halkımızın kitlelerine, Arap ve İslam milletimize ve dünyanın özgür insanlarına, tüm şehirlerde, başkentlerde ve meydanlarda hareketlerini yükseltmeleri ve seferberliklerini genişletmeleri ve sürdürmeleri çağrısında bulunuyoruz." denildi.

Önümüzdeki 3 gün eylem çağrısında bulunulan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Önümüzdeki cuma, cumartesi ve pazar günleri Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkı, çocukları, kadınları, hastaları ve yaralıları ile dayanışmayı güçlendirmek ve işgale ve Amerikan yönetimine silahsız sivillere yönelik saldırganlığı ve soykırımı durdurmak için baskı yapma günleri olsun.  Sloganımız da şu olsun: 'Soykırımı ve açlığı durdurun.. Filistin için Özgürlük"

Kaynak: İLKHA