Lübnan Hizbullahı'ndan yapılan açıklamada işgalci düşmanın, özellikle sınır bölgelerine yerleştirilen dinleme ve casusluk cihazlarının, direniş operasyonlarıyla etkinliğinin büyük bir kısmını kaybetmesinin ardından istihbarat toplamak için alternatif arayışlara girdiği belirtildi.

Açıklamada, bu bağlamda işgalci düşmanın, bazı değerli aileleri Lübnan'danmış gibi görünen telefon numaralarından hem sabit ve hem de mobil hatlar üzerinden aradığı, bazı kişileri, onların nerede olduklarını, bazı evlerin durumlarını sorgulamaya başvurduğu ifade edildi.

Telefonlar üzerinden istihbarat toplamaya çalışan bu siyonistlerin; sağlam bir Lübnan Arapçası aksanıyla güneydeki iç güvenlik kuvvetleri, Lübnan'ın genel güvenlik güçleri ile yardım kuruluşlarının kimliğine büründüğüne dikkat çekilen açıklamada, böylece karşı taraftan bilgi almaya çalıştıkları vurgulandı. Açıklamada, işgalcilerin aldıkları bilgileri, hedef almayı planladıkları bazı evlerdeki direniş savaşçılarının varlığını doğrulamak için kullandığı belirtildi.

Açıklamanın sonunda Lübnan halkına şu uyarılarda bulunuldu:

Almanya'da kara para aklama önlenmeye çalışılıyor! Almanya'da kara para aklama önlenmeye çalışılıyor!

"Genel olarak siz değerli halkımızı, özellikle de sınır köylerindeki halkımızı, çevre ve buradaki fertlerin hareketleriyle ilgili hiçbir soru karşısında arayan kişiye cevap vermemeye, inisiyatif alarak çağrıyı derhal kesmeye ve daha sonra gecikmeden ilgili makamlara bilgi verme konusunda acele davranmaya çağırıyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi