Demir kubbe delindi! Demir kubbe delindi!

Lübnan'daki Hizbullah güçleri tarafından ağır bir saldırı düzenlendi. Hizbullah, işgalcilerin kuzeyinde bir yahudi yerleşim yerinde evde toplanan işgalci askerlerini vurdu.

Lübnan'daki Hizbullah güçlerinin, İsrail'in kuzeyinde yerleşimcilere ait evde bir araya gelen İsrail askerlerini vurduğu bildirildi. Hizbullah, sivillerin öldürülmesine karşılık operasyonlar yapıldığını duyurdu.

"EVDE TOPLANAN İSRAİL ASKERLERİNİ HEDEF ALDIK"

Hizbullah, yaptığı yazılı açıklamada, sivillerin öldürülmesine karşılık operasyonlar yapıldığını duyurdu. İsrail'in kuzeyinde bir Yahudi yerleşim yerindeki evde toplanan İsrail askerlerinin hedef alındığı kaydedilen açıklamada, operasyonun başarılı olduğu belirtildi.

"PATLAMALAR SUR KENTİNDEN DUYULDU"

Öte yandan, Lübnan haber ajansı NNA'ya göre, İsrail ordusu, Lebbune ve sınır bölgelerini 155 milimetrelik mermilerle vurdu ve saldırılar sırasındaki patlamalar Sur kentinden duyuldu.

İSRAİL CUMARTESİ AKŞAMI ÇOK SAYIDA BÖLGEYİ VURMUŞTU

İsrail ordusu, cumartesi akşamı, Lübnan'ın güneyindeki aralarında el-Vezzani, Tayr Hafra, el-Cebin, Şema'nın da olduğu bazı bölgeleri vurmuştu. Ayrıca, İsrail Ordu Sözcüsü, yaptığı açıklamada, Lübnan topraklarında Hizbullah'a ait askeri bazı altyapıların savaş uçakları tarafından vurulduğunu bildirmişti.

Kaynak: Haber Merkezi