HÜDA PAR Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Zekeriya Yapıcıoğlu, dün akşam saatlerinde selin etkili olduğu İstanbul'da selzedeleri ziyaret ederek afetin durumunu yerinde inceledikten sonra selde hayatını kaybeden Yıldız Yurtseven'in cenaze namazına katıldı.

Dün akşam saatlerinde İstanbul'da etkili olan sel felaketinde çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, 2 kişi hayatını kaybetti.

Yapıcıoğlu, ilk olarak, sel sularının ulaştığı noktalardan biri olan Çam ve Sakura Hastanesi'ni ziyaret ederek hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit'ten bilgi aldı. Başhekim Yiyit, rögar kapaklarının taşkında geri tepmesi sonucu içeriye bir miktar su girdiğini ve suyun kısa sürede temizlendiğini belirtti.

Yapıcıoğlu, hastane ziyareti sonrası Başakşehir ilçesinde ev eşyaları ve araçları sel sularının altında kalarak zarar gören bir sitenin sakinlerini ziyaret etti. Site sakinlerine geçmiş olsun dileğinde bulunan Yapıcıoğlu, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vanlılar bu enerjiden mahrum kalacak! İşte enerji kesintisi yapılacak ilçeler ve mahalleler Vanlılar bu enerjiden mahrum kalacak! İşte enerji kesintisi yapılacak ilçeler ve mahalleler

Daha sonra Başakşehir ilçesinde büyük çapta maddi hasarın oluştuğu MASKO Mobilyacılar Çarşısı'nı ziyaret eden Yapıcıoğlu; esnafa geçmiş olsun temennisinde bulundu, sorunlarını dinleyerek yaşadıkları mağduriyetleri gerekli mercilere iletmek üzere not aldırdı.

Yapıcıoğlu son olarak; İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve İstanbul Valisi Davut Gül ile birlikte, sel felaketinde hayatını kaybeden Yıldız Yurtseven'in Hazreti Hüseyin Camii'nde kılınan cenaze namazına katıldı.