HÜDA PAR 9 partiyle bayramlaşacak HÜDA PAR 9 partiyle bayramlaşacak

HÜDA PAR Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet İlker Dönmezer, Battalgazi Belediye Başkan Adayı Halil Yıldırım, Yeşilyurt Belediye Başkan Adayı Şahin Arslan, Yazıhan Belediye Başkan Adayı Fehmi Yılmaz ile birlikte basın konteynerlerinde faaliyet yürüten ulusal ve yerel basın temsilcilerini ziyaret etti.

"Doğru adaylarla ve doğru projelerle seçim yarışının içindeyiz"

Yapılan ziyarette açıklamada bulunan HÜDA PAR Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet İlker Dönmezer, "Doğru adaylarla ve doğru projelerle seçim yarışının içerisindeyiz. Sosyal projelerimiz, gençlikle alakalı projelerimiz, aileyle alakalı projelerimiz, ulaşım ve altyapıyla alakalı bir sürü projelerimiz mevcut. Sahada herkesle istişare içerisinde herkesle bilgi alışverişi içerisinde olmanın vermiş olduğu bir özgüvenle çalışmalarımızı devam ettiriyoruz." dedi.

"İstişare kültürü ile şehrimizi yönetmeye talibiz"

Dönmezer, istişare kültürünün önemine dikkat çekerek, "En önem verdiğimiz konulardan biri istişare kültürünün bir arada olabilmesi, istişare kültürünün canlı tutulabilmesi, en önemli projemizi soracak olursanız, şeffaf belediyecilik, doğru belediyecilik, yalansız, çalmasız, ihanetsiz bir belediyecilik anlayışı. Bunlar neden önemli? Memlekete yapılabilecek olan hizmetlerin alanları bellidir. İhtiyaç dahilinde yol yapılır, köprü yapılır, okul yapılır. Bütün bunlar memleketimizdeki bütün insanlarla, istişare halinde olur, fikirlerini alırsanız önem sırasına göre nereden başlayacağını bilirsiniz. " şeklinde belirtti.

"Akil insanlarla birlikte şehrimizi yönetmeye talibiz"

HÜDA PAR olarak, sosyal belediyecilik anlayışıyla yönetime talip olduklarını belirten Dönmezer, "Bizim HÜDAPAR olarak memleketimize yaptığımız ve yapacağımız en önemli hizmetlerden biri bu saydığım çerçeve içerisinde sosyal belediyecilik anlayışını vatandaş ve belediyenin bir arada birbiriyle görüşen sorunlarını direkt yerinde ve doğru çözümlerle yapabilmesini sağlamak. Bunun için Malatya'mızın altyapısı belediyecilik noktasında mevcut personellerle ve ilave edilecek personellerle mümkün. Eksik kaldığımız yerlerde üniversitedeki akademisyen hocalarımızdan destek alarak çünkü kendileriyle görüşüp bilgi alışverişinde bulunduğumuzda bu tür şikayetleri geliyor. 'Belediyelerimiz bizden bir fikir almıyorlar. Yaptığımız çalışmalarda dikkate alınmıyor. Hatta yok sayılıyor.' Biz üniversite akademisyen çevresinden, muhtarlarımızdan, esnaf sanatkar odalarımızdan bir istişare kültürünü ve bunu daha da ileriye götürerek bir bilim kurulu akil insanlarla birlikte şehrimizi yönetmeye talibiz.  İnşallah belediye başkanı seçilirsek bütün siyasi partilerden, kanaat önderlerinden ve toplumda önde olan bütün insanlarımızla İnşallah bu kültürü oturtup memleketimize hizmet edeceğiz." dedi. 

Kaynak: İLKHA