HÜDA PAR Mersin İl Başkanlığı, Tarsus Şehir Kulübü Düğün Salonu'nda HÜDA PAR Merkez İlçe Tarsus 4'üncü Olağan Kongresi'ni gerçekleştirdi.

Programın açılışı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle yapıldı. HÜDA PAR Mersin Milletvekili Faruk Dinç, kongrede yaptığı konuşmada çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Dinç, ekonomik israf, gençlerin yaşadığı zorluklar ve aile yapısına yönelik tehlikeler konularında çözüm önerilerini sunarken, "HÜDA PAR'ın parlayan yıldızından rahatsız olan bazı çevreler seçim sürecinde iftira, yalan ve karalamalarla partimize saldırdı. Ancak bu saldırılar bize yıldırmak yerine daha da motive ediyor. Şehitlerimizin ve şahitlerimizin ruhuyla davamızı daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Ülkemizde karma eğitimin dayatılması, eğitimin ideolojiye kurban edilmesidir"

"Karma eğitim zorunlu olmasın. İsteyen karma eğitimin olduğu okullara çocuklarını göndersin, isteyen de çocuklarını tek cinsiyetli okullara gönderebilsin." diyen Dinç, şunları kaydetti:

"Karma eğitimin laiklikle hiçbir alakası yoktur. Avrupa, Avusturalya, Amerika ve Japonya'da tek cinsiyetli eğitim var. Eğitim konusunda rasyonel davranan ülkelerde her geçen gün karma eğitim zorunlu olmaktan çıkmaktadır. Japonya'da 80, Amerika'da 96 kadın üniversitesi ve 506 lise var. Buralarda tek cinsiyetli eğitim var. İngiltere'de 400 tane de devlet okulu var. Danimarka karma eğitimin zorunluluğunu kaldırdı. Ülkemizde karma eğitimin dayatılması, eğitimin ideolojiye kurban edilmesidir. 28 şubatta bize giydirilmiş bu deli gömleğini ne zaman çıkaracağız? Bugün sorsak, karma eğitimi dayatanların bilimsel, psikolojik, pedagojik olarak hangi dayanakları var diye, acaba ne cevap verecekler? Karma eğitim dışında istekte bulunmak yobazlıktır denilecek. Bilimsel olarak değil ideolojik olarak karma eğitim bize dayatılmaktadır. Bu okul sayıları her yıl daha da artmaktadır. Diğer dünya ülkeleri karma eğitimini tartışırken bizler neden tartışmayalım. Karma eğitim için bilimsel çalışma yapılır, olumlu ve olumsuz yönleri ortaya konulur. Ona göre tercih veliye bırakılır."
 

HÜDA PAR ilçe kongrelerini tamamladı HÜDA PAR ilçe kongrelerini tamamladı

Dinç, ailenin korunması, gençlerin eğitimi, ekonomik krizin etkileri ve eğitimdeki ideolojik dayatmalar gibi konularda çözüm yollarını paylaştı.