Siyonist İsrail’in 36 gündür Gazze’de sürdürdüğü soykırıma tepki vermek amacıyla basın açıklaması düzenleyen HÜDA PAR Muradiye İlçe Başkanlığı, İslam ülkelerine fiili adımlar atma çağrısı yaptı.

Muradiye'de maker atölyesi açıldı Muradiye'de maker atölyesi açıldı

Muradiye'de düzenlenen basın açıklamasına HÜDA PAR İlçe Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Parti adına basın açıklamasını okuyan Muradiye Gençlik Kolları Başkanı Erhan Cantayan, "Gazze'de siyonist vahşet 35 gündür devam ediyor. Siyonistlerin Gazze’ye yönelik saldırılarında 7 Ekim'den bu yana 4 bin 324'ü çocuk, 10 bin 569 Filistinli katledildi. Soykırım suçu işleyen siyonistler, yapmış olduğu saldırılarda hiçbir kural, kaide ve ölçü tanımamaktadır. Terör şebekesinin Gazze’ye yapmış olduğu hava saldırılarında, kadın, çocuk, yaşlı ve bebekler katledilmektedir. Filistin'de her 10 dakikada bir, bir çocuk hayatını kaybetmektedir. Gazze, açık hava hapishanesinden adeta çocuk mezarlığına dönüştürülmüş durumdadır. Hayatta kalan çocuklar ise ailelerini, evlerini, yakınlarını kaybederek her türlü zulmü görmektedirler. Gazze’ye atılan bombaların şiddeti ve tahribatı Hiroşima’ya atılan atom bombasının şiddet ve tahribatının iki katına ulaşmıştır. Her geçen gün siyonist vahşet kat be kat artarak, camiler, okullar, yerleşim yerleri bombalanmaktadır. Gazze’nin yarısı yıkık ve virane hale getirilmiştir. Filistin’de Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da Müslümanların inancı ve kutsalları Siyonist işgalcilerin postallarıyla çiğnenmektedir” dedi.

“İSRAİL YOK OLMAYA MAHKÛMDUR”

Filistin’de Müslümanların bedenleriyle beraber insanlığın da enkaz altına gömüldüğünü belirten Cantayan, “Siyonistlerin yapmış olduğu katliam ve soykırıma İslam ülkelerinin liderleri seyirci kalmakta ve bu mezalimi durduracak hiçbir somut adım atmamaktadırlar. Gazze’ye yapılan saldırılarda 10 binden fazla mazlumun kanı; siyonistlerin, Amerika’nın ve batılı ülke liderlerinin ellerine bulaşmıştır. Amerika, İngiltere, Fransa ve daha birçok batılı ülke liderleri Siyonistlere açık destek vermektedirler. Ne yazık ki bu zulme İslam ülkelerinin liderleri kör, sağır ve dilsiz kalarak üç maymunları oynamaktadırlar. Zulme sessiz kalmak da zulümdür. İşgalci İsrail’in bombardımanı neticesinde yıkılan binaların enkazları altında binlerce insan kurtarılmayı beklemektir. Ama daha korkunç olanı ise siyonistlerin bu saldırılarına duyarsız kalanların vicdanlarını ve insanlığını enkazların altında gömmüş olmalarıdır. Zulümle abad olunmaz ve israil yok olmaya mahkûmdur. Ülke liderleri bu zulme sessiz kalsalar da artık halklar uyandı. Bu gün dünyanın birçok ülkesinde batısıyla doğusuyla, kuzeyiyle güneyiyle, halklar meydanlara akın ederek, siyonist vahşeti telin etmektedirler. Mazlumun dini, rengi ve ırkı sorulmaz. Bir yerde zulüm varsa, insanlığını yitirmemiş vicdan sahipleri mazlumun yanında yer almalı ve zulme dur demek için elinden gelen her türlü çabayı göstermelidir” ifadelerini kullandı.

“SİYONİSTLER DİRENİŞ KAHRAMANLARIYLA YÜZ YÜZE SAVAŞMAKTAN KORKUYOR”

İşgalci askerlerin mücahidlerle göğüs göğüse çatışmaktan korktuğunu söyleyen Başkan Cantayan, “Ey zalim Amerika ve Avrupa! Artık halklar uyandı. Müslüman halkaların vicdanı uyandı. Dünya ülkelerindeki halkların vicdanı uyandı. Vicdan sahipleri meydanları doldurmakta ve siyonist vahşete karşı somut adımların atılması için kendi ülke liderlerine baskı yapmaktadırlar. Siyonist çeteler, tüm dünyanın gözü önünde Amerika’yı ve Avrupa’yı arkasına alarak, soykırım suçu işlemeye devam etmektedir. Gazze’de bebeler, çocuklar, kadınlar katledilirken; insan haklarından, temel hak ve hürriyetlerden, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranların tek tek maskeleri düşmeye devam etmektedir. İnsan haklarından, kadın haklarından, çocuk haklarından dem vuranlar, neredesiniz? Neden sessiniz çıkmıyor?  Artık bu sihirli sözlerinizin hiçbir anlamı kalmamıştır. Bu sihirli sözlerin arkasına sığındığınız maskeleriniz tek tek düşmüştür. Korkaklar bebek öldürür, kadın öldürür, çocuk öldürür. Cesurlar ise yüz yüze kendi denkleriyle savaşırlar. Siyonistler direniş kahramanlarıyla yüz yüze savaşmaktan korkuyorlar. Bu yüzden kadın, çocuk, bebek ve savunmasız insanları katletmektedirler. Bu korkak, dünya düşkünü ve şehvetperest aşağılık Siyonist çetelerinin psikolojileri bozulmuş, direniş gruplarının yapmış olduğu saldırılardan dolayı zırhlı araçlarının içinde mahsur kalarak zilleti yaşamaktadırlar. Siyonist çeteler her gün ölüm korkusunu yaşayarak ölmemek için savaşırken,  direniş kahramanları ise şehid olmak için savaşmaktadırlar” diye konuştu.

"CANIMIZLA, KANIMIZLA, MALIMIZLA MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ"

Kudüs ve Mescidi Aksa’nın ümmetin izzeti ve namusu olduğunu belirten Cantayan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ümmetin izzetini ve namusunu muhafaza eden direniş hareketinin yanındayız. Bakınız Amerika ve Avrupa Ülkeleri Siyonistlere borçlu oldukları için borçlarını ödemeyebilmek adına tüm imkânlarını seferber etmiş durumdalar. Bizlerde Filistinli kardeşlerimize ümmetin izzetini muhafaza ettikleri için borcumuzu ödemekle mükellefiz. Ben izzet ve şeref sahibiyim diyen her Müslüman bu aziz ve kutsi olan Kudüs davasına ve Gazze’nin izzetli direnişine destek vermelidir. HÜDA PAR olarak bir kez daha en yüksek sesle haykırıyoruz ve diyoruz ki; canımızla, kanımızla, malımızla ve evlad u iyalimizle ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın ve Müslüman kardeşlerimizin yanındayız. Filistin’in ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden her meşru eylemin yanındayız ve destekçisiyiz. Bu yolda üzerimize düşen her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız.”

“İSLAM ÂLEMİNE ÇAĞRI”

Basın açıklamasının sonunda İslam Ülkelerinin liderlerine ve tüm İslam alemine şu çağrı yapıldı;

1-HAMAS Filistin’in meşru siyasi hükümeti ve temsilcidir. ABD veya Siyonistlerin Gazze ile ilgili verecekleri kararın hiç bir önemi yoktur.

2- Gazze’ye acil yardım koridoru kurulmalı, Türkiye bu işe öncülük etmelidir. Gazze’ye gidecek büyük bir yardım filosu deniz yoluyla ivedilikle yola çıkarak, Gazze’ye ulaşmalıdır. Dünyadaki bütün vicdan ve insaf ehli bu filoya davet edilmelidir.

3-Kürecik ve İncirlik üsleri kapatılmalı en azından bu katliamlar devam ettiği müddetçe faaliyetleri süresiz durdurulmalıdır.

4-Kargo uçaklarıyla ve Türkiye limanlarından gemilerle siyonistlere erzak taşınmasından vazgeçilmelidir.