Van’da 3 gündür aralıklarla devam eden sağanak öğleden sonra etkisini artırdı. Doluyla beraber daha da şiddetlenen yağış İpekyolu Caddesi başta olmak üzere birçok yerde su taşkınlarına yol açtı.

İpekyolu'ndaki gıda üretim ve satış yerlerine sıkı denetim İpekyolu'ndaki gıda üretim ve satış yerlerine sıkı denetim

Sürücülerin araçlarıyla güçlükle ilerlediği yollarda, Karayolları ve belediye ekipleri tahliye çalışması yürüttü.Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (6)

Esnaf ve vatandaşlar da caddelerdeki su birikintileri nedeniyle zor anlar yaşadı.Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (3)

Her yağış döneminde sular altında kalan İpekyolu Caddesi’nin Eski Emniyet Kavşağı kısmı mağduriyetlere yol açıyor. Araç geçişinin imkansız olduğu yolun çevresindeki iş yerleri de kullanılamaz hale geliyor.Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (5)

“SİYASETÇİLER OY ZAMANI GELİYOR AMA ONDAN SONRA HİÇBİRİ YOK”

İş yerinin defalarca sular altında kaldığını söyleyen Yusuf Terim, “Bu İpekyolu’nun her zamanki sorunudur. Yetkililerden artık burası için kesin bir çözüm bulmasını istiyoruz. Çünkü bis esnaf olarak karşımızda yetkili, kurum ve mercii göremiyoruz. Bu sorun için artık çözüm istiyoruz. İşletmemiz zarar altında. Arife gününde yine içeriye su girdi ama biz bir tane yetkili göremedik. Zararımızı da istemiyoruz ama artık bura için çözüm bulsunlar. Burası protokol yolu ama protokolden hiç kimse yağmur olduğunda bu yoldan geçmez. Siyasetçiler oy zamanı gelir ama ondan sonra hiçbiri yok. Artık kesin çözüm istiyoruz.” dedi.Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (1)

Suat Dağbaş, “Her zaman aynı rezilliği yaşıyoruz. Sonuçta bu devlete vergi veriyoruz ama her zaman bu rezilliği yaşıyoruz. Buradaki esnafın tamamı aynı problemle karşı karşıya. Hangi kurumla görüşsek çare olmadı. Mağduruz.” ifadelerini kullandı.Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (8)

VASKİ ARA SOKAKLARDAN GELEN SUYU ENGELLEMELİ!

Karayolları bünyesinde bulunan İpekyolu Caddesi, ara sokaklardan gelen suyun birikmesiyle adeta göle dönüyor. Yetkililer, yakın zamanda bölgede gider hatlarının büyütüleceğini belirtirken ana sorunun ara sokaklardaki rögarlar olduğunu belirtti. VASKİ’nin ara sokaklardan gelen suyu drene etmesi gerektiğini vurgulayan yetkililer, “Şehrin tüm suyu burada birikiyor. Ara sokaklardan alt yapıya verilmezse bu sorun çözülmez” ifadelerine yer verdi. Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (4)Ipekyolu Caddesi Su Baskınları (2)

Kaynak: Vanolay - Kasım Keklik