İpekyolu Belediyesi'nden önemli çağrı: Son gün 31 Mayıs! İpekyolu Belediyesi'nden önemli çağrı: Son gün 31 Mayıs!

Van Valiliğinin İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesinde yaptırdığı Kütüphane ve Etüt Merkezi inşaatında sona gelindi. Kısa süre içerisinde tamamlanması beklenen proje açılışa hazırlanıyor.

Van Valisi Balcı, yapımı devam eden Kütüphane ve Etüt Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu.Ipekyolu Bostaniçi Kütüphanesi (3)

Vali Ozan Balcı, “Eğitime, kültüre, sanata yatırımlarımız devam ediyor. İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesindeki kütüphaneyi çocuklarımız için açacağız. Kültür Bakanlığı Yayınlar Genel Müdürlüğü ve Valiliğimizle beraber çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah 2 ay içerisinde tamamlayacağız. Çocuklar için kütüphane ve etüt merkezi olacak.  Tiyatronun yanında bir çocuk kütüphanesinin inşaatı devam ediyor. Orada bir de kültür merkezi inşaatı devam ediyor. Bunun dışında okullarımıza 300 kütüphane yaptık. 11 tane bebek-çocuk kütüphanesini bitirdik, açılışlarını yapacağız. Bunlar geleceğimize yaptığımız yatırımlardır. Van’ın çocukları çok başarılı olacak. Eğitime, kültüre, sanata özellikle de çocuklara ve kadınlara desteğimiz devam edecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.Ipekyolu Bostaniçi Kütüphanesi (1)

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi