Katil Netanyahu, ABD televizyonu Fox News'in programına bağlanarak siyonist rejimin Gazze'deki saldırıları ve ABD ile ilişkilere dair açıklamalarda bulundu.

ABD Başkanı Biden'ın Refah'ın kendisi için bir "kırmızı çizgi" olduğuna ilişkin sözleri hatırlatılan işgalci Netanyahu, "Refah'ta Hamas üyelerinin bulunduğunu ve Biden ile Hamas'ı yok etme konusunda anlaştıklarını" savundu.

"KARARI SİYONİST REJİM VERİR"

Katil Netanyahu, "(Biden ile) Temel hedefler konusunda anlaşmalarımız var, ama anlaşmazlıklar da var. Sonuçta karar vermesi gereken İsrail'dir." dedi.

ABD ile siyonist rejimin "birleşik" olmasının ülkesinin Gazze'deki saldırılarına yardımcı olacağını belirten katil Netanyahu, "Hamas'ın (ABD ile İsrail) aramızda fikir ayrılığı olduğuna inanması yardımcı olmuyor." ifadelerini kullandı.

BIDEN: NETANYAHU ZARAR VERİYOR

Dışişleri Bakanlığı: Bölgemizin istikrarına zarar verecek bir sürecin tetiklenmemesi için çabalarımızı sürdüreceğiz Dışişleri Bakanlığı: Bölgemizin istikrarına zarar verecek bir sürecin tetiklenmemesi için çabalarımızı sürdüreceğiz

ABD Başkanı Biden, iki gün önce verdiği bir röportajda, Netanyahu'nun "İsrail'e artık faydadan çok zarar verdiğini" belirterek, terörist Netenyahu'nun Gazze'deki saldırılarının ve bu saldırılarda katledilen 30 binden fazla sivilin sorumluluğunun ağır olduğunu söylemişti.

İşgal destekçisi Biden, Gazze'deki ölü sayısının çok fazla olduğunu ve katil Netanyahu hükümetinin, "sivillerin hayatını nasıl hedef almayacağı" üzerine ciddi şekilde eğilmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Kaynak: Doğruhaber