El Kassam Tugayları'ndan zafer secdesi! (VİDEO) El Kassam Tugayları'ndan zafer secdesi! (VİDEO)

Hamas'ın silahlı kolu İzzedin el-Kassam Tugayları'nın 7 Ekim'de başlattığı Aksa Tufanı operasyonuna Gazze Şeridi'nde sivilleri hedef alarak karşılık veren İsrail, kara operasyonunu da başlatması üzerine Gazze'yi 25 gündür bombalamaya devam ediyor. İsrail bir kez daha mülteci kampını hedef alarak, Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampını vurdu. Gazze'deki Sağlık Bakanlığı hava saldırısında ilk belirlemelere göre en az 100 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanırken, saldırıda yüzlerce sivilin de yaralandığı öğrenildi.

GAZZE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SALDIRI SONRASI AÇIKLAMADA BULUNDU

Gazze İçişleri Bakanlığı'ndan saldırı sonrası ilk açıklama geldi. Bakanlık kampa çok sayıda bomba atıldığını belirtti. Cibaliye Sivil Savunma Direktörü yaptığı açıklamada,

"Bu binalarda yüzlerce vatandaş yaşıyor. Cibaliye tamamen yok oldu, her biri 1 ton ağırlığında 6 bombayla saldırdılar. Bu, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki son katliamı" ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI AÇIKLAMADA BULUNDU

Gazze Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada saldırının boyutunu gözler önüne serdi. Bakanlık,

"İsrail'in Cibaliye Kampı'na son saatlerde düzenlediği hava saldırısında can kaybı El-Ehli Baptist Hastanesi'ndeki can kaybına yakın ya da daha fazla olabilir" ifadelerini kullandı.
HAMAS SALDIRIYA KARŞILIK VERDİĞİNİ AÇIKLADI
İsrail'in saldırısı sonrası bölgedeki binaların yıkıldığı ve enkaz altında kalan çok sayıda sivilin olduğu öğrenildi. Hamas'tan yapılan açıklamada, "Sivil ölümlerine tepki olarak Aşdod'a roket attık" ifadeleri yer aldı.

ÖLDÜRÜLENLERİN ÇOĞU AYNI AİLEDE

Endonezya Hastanesi tarafından yapılan açıklamada, saldırıda ölenlerin hala sayıldığını bu nedenle kaç kişinin saldırıda öldürüldüğünü net olmadığı belirtilerek,

"Yakıt sıkıntısı nedeniyle hastane yarın akşam tamamen çalışmayı durduracak" denildi. Yerel kaynaklar, öldürülenlerin çoğunun aynı aileden olduğunu belirtti.