Aşırı sağcı sözde Bakan, ABD merkezli The Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde yer alan röportajında soyrkırım ortağı Joe Biden yönetimini eleştirdi.

İşgalci Ben-Gvir, Donald Trump'ın bu yıl yapılacak seçimlerde yeniden başkan olması halinde "İsrail'e Hamas'ı yok etmek için daha fazla özgürlük sağlayacağını" savundu.

İşgal ortağı Biden yönetiminin siyonist rejimin savaş çabalarına zarar verdiğini söyleyen Ben-Gvir, "Biden, İsrail'e tam destek vermek yerine Gazze'ye Hamas'ın eline geçen akaryakıt ve insani yardım göndermekle meşgul. Eğer Trump yönetimde olsaydı ABD'nin tavrı tamamen farklı olurdu." dedi.

İşgalci Ben-Gvir, Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin kitlesel göçe zorlanmasına ilişkin ise "Gazze'dekileri mali teşviklerle dünyanın çeşitli bölgelerine gönüllü göçe teşvik ediyoruz, bu gerçek bir insani çözüm." iddiasında bulundu.

-İŞGALCİ BEN-GVİR'İN ABD AÇIKLAMALARI SİYONİST REJİMDE TEPKİ GÖRDÜ
Öte yandan Ben-Gvir'in, Joe Biden yönetimini eleştiren açıklamalarına siyonist rejimin dış ilişkilerine zarar verdiği gerekçesiyle siyonist rejim siyasi çevrelerinden tepki geldi.

Siyonist rejim Savaş Kabinesi sözde Üyesi Benny Gantz, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, "Bizim en büyük ve en önemli müttefikimizle bile anlaşmazlıklar olabilir ama bunlar ilgili platformlarda ele alınmalı, medya araçlarındaki sorumsuzca açıklamalarla değil." ifadelerini kullandı.

Kassam Tugayları'ndan duyuru: 3 işgalcinin durumunu yarın açıklayacağız! Kassam Tugayları'ndan duyuru: 3 işgalcinin durumunu yarın açıklayacağız!

Ben-Gvir'in açıklamalarının siyonist rejimin stratejik ilişkilerine, devlet güvenliği ve içinde bulunduğu durumda savaş çabalarına zarar verdiğini söyleyen Gantz, Ben-Gvir'i iç güvenlik meseleleriyle ilgilenmek yerine siyonist rejimin dış ilişkilerinde büyük zarara yol açtığını belirtti.

"NETANYAHU BEN-GVİR'İ DİZGİNLESİN"
Muhalefetteki Yesh Atid (Gelecek Var) Partisi sözde lideri ve eski sözde Başbakan Lapid, Ben-Gvir'in engellenmesi gerektiğini belirterek katil Netanyahu'nun ise rejimdeki aşırıcıları kontrol altına alamadığını kaydetti.

Kaynak: İLKHA