Lübnan Haber Ajansı, işgal uçaklarının Batı Bekaa Bölgesi'ndeki El-Hayara kasabasının kesişme noktasında bir araca saldırdığını bildirdi.

Saldırının, arabayı süren bir kişinin şehadetine yol açtığını aktaran ajans,  şahsın Bekaa'daki Lala kasabasının bir sakini olduğunu aktardı.

Lübnan'ın özel El-Cedid kanalı ise saldırının siyonist drone aracılığıyla gerçekleştirildiğini ve şehidin ise bir İslami grubun yetkililerinden olduğunu ifade etti.

İslami Cihad, Yemen Silahlı Kuvvetleri'nin Tel Aviv'i hedef alan operasyonunu tebrik etti! İslami Cihad, Yemen Silahlı Kuvvetleri'nin Tel Aviv'i hedef alan operasyonunu tebrik etti!

Öte yandan Hizbullah, yaptığı bir açıklamayla, işgal kuvvetlerinin El-Manara yerleşim yerinde kullandığı bir binayı doğrudan hedef alarak vurduklarını kaydetti.

Son haftalarda, işgal altındaki Filistin sınırında Tel Aviv ile Hizbullah arasındaki karşılıklı gerilimin yoğunluğu artarken, işgal ordusu da Lübnan'a yönelik geniş çaplı bir saldırı için askeri planlarını "onayladığını" duyurmuştu.

Hizbullah, hareketin askeri operasyonlarının durmasının ancak, Gazze Şeridi'nde yönelik işgal saldırılarının son bulmasına bağlıyor. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA