Kassam Tugayları, Gazze Şehri'ndeki El Tuffah Mahallesi'nin doğusundaki bir Kassam tünelinin girişini, içeriye giren siyonist piyade kuvvetleriyle birlikte havaya uçurduklarını bildirdi.

Kassam Tugayları ayrıca Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Cibaliye'nin doğusundaki Doğu Mezarlığı yakınlarında 12 askerden oluşan siyonist piyade kuvvetiyle sıfır mesafeden çatışarak 4 askeri etkisiz hale getirdiklerini kaydetti.

Kassam Tugayları, mücahitlerin işgal araçlarını roketlerle vurma anlarını ve çatışma görüntülerini paylaştı.

Mücahitler, operasyon sonrası ölen ve yaralanan işgal askerlerini almak için gelen siyonist ambulans ve helikopterlerin görüntülerini de çekti.

Malatya Tren Garı'nda uyuşturucu saklama yöntemi görenleri şaşırttı Malatya Tren Garı'nda uyuşturucu saklama yöntemi görenleri şaşırttı

Mücahitler, Gazze Şehri'nin El-Tuffah Mahallesi'nin doğusunda üzerinde üç askerin bulunduğu Siyonist "Merkava" tankını Yasin 105 roketiyle hedef aldı.

Kassam, saat 18:00'de, işgalin Kissufim askeri tesisini füze bombardımanına tabi tuttuklarını kaydetti.

Gazze Şehri'nin güneybatısındaki Şeyh Aclin bölgesindeki bir binanın içine saklanan özel bir siyonist kuvveti, güçlendirilmiş TBG roketiyle hedef alan ve onlarla çatışan mücahitler, Cibaleyi bölgesinde de bir eve saklanan işgalcileri TBG roketiyle hedef aldı ve öldürüp yaraladı.

Tugaylar, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliye'nin doğusuna giren işgal kuvvetlerini havan toplarıyla hedef aldı.

Kassam mücahitleri, El-Tuffah Mahallesi'nin doğusundaki Cebel el-Reys'te bir siyonist askeri aracı "Yasin 105" roketiyle hedef aldı ve etrafındaki askerlerle çatıştı; çatışmada bazı askerler öldü ve yaralandı.

Kassam Tugayları, Han Yunus şehrinin doğusundaki Beni Süheyle'de bir eve daha önceden kurdukları bubi tuzağına 30 kişilik bir siyonist kuvvetin çekildiğini, ardından patlayıcıların infilak ettirildiğini bildirdi.

Kassam, mücahitler tarafından evin havaya uçurulması sonucunda siyonist askerlerin öldüğünü ve yaralandığını kaydetti.

Kassam Tugayları, ayrıca gün içinde Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus şehrinin doğusunda bir eve konuşlanmış siyonist bir kuvveti de güçlendirilmiş TBG roketiyle hedef alarak en az 5 işgalciyi öldürdüklerini duyurdu.

Kassam mücahitleri, Han Yunus şehrinin doğusundaki Abasan bölgesinde iki "Merkava" tankını ve bir "D9" askeri buldozerini "Yasin 105" roketleriyle vurmayı başardı. 

Kaynak: Haber Merkezi