Filistin'deki İslami direniş hareketi HAMAS'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Aksa Tufanı operasyonu kapsamında işgalcilere ağır kayıplar vermeye devam ediyor.

Kassam TugaylarıGazze'de karadan işgali genişletmeye çalışan siyonist kuvvetlere ve işgal araçlarına sürekli eylem düzenliyor.

Yaptıkları eylemlere ilişkin bilgilendirmede bulunan Kassam Tugayları, bugün birçok işgal askerini etkisiz hale getirdiklerini ve işgal araçlarını imha ettiklerini bildirdi.

İşgalciler ateşkes şartlarını öne sürdüler! İşgalciler ateşkes şartlarını öne sürdüler!

Kassam Tugayları'ndan bugün yapılan son bilgilendirmelerde şunlar kaydedildi:

"Mücahidlerimiz, Beyt Hanun'da bir binada saklanan siyonist kuvvete, zırh delici özelliklere sahip 12 adet 'Yasin TBG' roketi ile saldırdı. Bu saldırı, binanın tamamen yıkılmasına ve hedef alınan kuvvetlerin tamamının ölü yada yaralı olarak enkaz altında kalmasına neden oldu.

Mücahitlerimiz, bu sabahtan bu yana Gazze Şeridi'ndeki saldırıların tüm bölgelerinde 21 siyonist aracı tamamen veya kısmen imha etmeyi başardı."

Öte yandan Tugayların, bu sabah Beyt Lahiya'nın batısına sızmaya çalışan 5 askeri aracı "Yasin 105" roketiyle hedef alması sonucu 2 aracı imha ettiği; araçlara, sıfır mesafeden makineli tüfeklerle ateş açtığı belirtildi. (İLKHA)