Kassam TugaylarıAksa Tufanı harekatının 102. Gününde Gazze'de işgalcilere kardı düzenledikleri operasyonlara ilişkin bilgilendirmede bulunmaya devam ediyor.

Kassam Tugayları'nın Telegram hesabından paylaşılan açıklamada mücahitlerin, Gazze'nin Tuffah Mahallesi'nin doğusundaki Cebel El Reys'te siyonist bir askeri personel taşıyıcıyı hedef aldığı ve aracın etrafındaki askerlerle sıfır mesafeden çatıştığı bildirildi.

Çatışma sonucu işgalcileri öldürüp yaraladıklarını belirten Kassam, ardından siyonist ambulansların ve helikopterlerin ölü ve yaralıları almak için geldiklerini aktardı.

Soykırım çetesi toplu mezarlığı bombaladı! Soykırım çetesi toplu mezarlığı bombaladı!

Kassam ayrıca gün içinde Gazze'deki El Tuffah Mahallesi'nin doğusundaki düşman mevzilerini havan toplarıyla hedef aldıklarını kaydetti.

Gazze Şeridi'nin merkezindeki Nuseyrat kampının kuzeyine giren düşman kuvvetlerine de havan topları atıldığını bildiren Kassam, Han Yunus şehrinin güneyinde iki siyonist tankı ve bir askeri buldozeri Yasin 105 roketleri ve anti-zırh patlayıcılarla hedef aldıklarını ifade etti. Kassam, bu operasyonda ayrıca işgalcilerin piyade kuvvetiyle sıfır mesafeden çatışmalara girildiğini belirtti.

Kassam, Gazze Şehri'nin Şeyh Rıdvan mahallesinin kuzeyinde "Şawaz" patlayıcı ve "Yasin 105" roketiyle bir siyonist personel taşıyıcısını hedef aldıklarını bildirdi.

Gazze Şehri Tel El Hava'nın batısında yine bir siyonist personel taşıyıcısını hedef aldıklarını ve mücahitlerin makineli tüfek ve el bombaları kullanarak siyonist piyade kuvvetiyle çatıştığını aktaran Kassam Tugayları, işgalciler arasında ölüm ve yaralanmaların meydana geldiğini kaydetti.

Kaynak: İLKHA