Van YYÜ’de KYK yurtları ve ulaşım kolaylığı Van YYÜ’de KYK yurtları ve ulaşım kolaylığı

Suat Tink – Vanolay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Van’ın İpekyolu, Erciş, Özalp, Gürpınar ve Saray kaymakamlarının görev yeri değiştirildi. Yozgat’a atanan Aydın, Vanlılara bu sözlerle veda etti.

Yozgat'ın Sorgun İlçe Kaymakamı olarak atanan İhsan Emre Aydın, İpekyolu'na kazandırdığı projeleri basın mensuplarına tanıttığı programda bir veda konuşması yaptı.

Tayin yerlerinin etkinlikle aynı gün açıklandığını anımsatan Kaymakam İhsan Emre Aydın, “Bugün yayımlanan kararnameyle de tayinim çıktı. Van’da İpekyolu’nda çalışırken ailemizden daha fazla işimize önem verdik. Ailemizi ihmal ettiğimiz çok zamanlar oldu. Bunu tüm ekip arkadaşlarımla beraber yaptık. Mimar, mühendis, teknik ekiplerimiz hep birlikte gece gündüz demeden çalıştık. Bu emeklerin tamamı bizim mesai arkadaşlarımızın, belediyedeki yönetici kadrolarının, personellerimizindir. Van’a hizmet etmek için elimizden gelen her şeyi büyük bir memnuniyetle yaptık. Bunu yaparken hiçbir zaman üzülmedik, geride durmadık. Daha fazla nasıl hizmet edebiliriz amacıyla gecemizi gündüzümüze kattık. Tüm hemşerilerime buradan da vedalaşmak istiyorum. Hepsine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bu bir bayrak yarışı, bizden sonra gelecek arkadaşlarımız da bu bayrağı daha ileriye taşıyacaklardır. Hakkınızı helal edin” dedi.

İPEKYOLU KAYMAKAMLIĞINA ABDULKADİR KASMAN ATANDI

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilliği yapan Aydın’ın yerine gelen isim ise 2020 Yılından itibaren Diyarbakır Kocaköy Kaymakamı olarak görev yapan Abdulkadir Umut Kasman oldu.