Kassam Tugayları'nın açıklaması şu şekilde:

"Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Şeyh Zayed kavşağı yakınlarında iki işgalci İsrail askerini, keskin nişancı atışlarıyla öldürdük."

Siyonist rejimin Gazze'yi işgalinde 7 Ekim sonrası
Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle siyonist rejime 7 Ekim 2023'te kapsamlı operasyon düzenledi.

Kassam Tugayları, “Apache” helikopterini vurdu! Kassam Tugayları, “Apache” helikopterini vurdu!

Siyonist rejim, 7 Ekim'deki saldırılarda 1200 siyonistin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Siyonist rejimin 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328'i çocuk, 10 bin 171'i kadın olmak üzere 36 bin 224 Filistinli katledildi, 81 bin 777 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce naaş olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İşgal ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 291’i karadan işgal sürecinde olmak üzere 642 askerinin öldüğünü duyurdu.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de 7 Ekim 2023'ten bu yana siyonist rejim sözde askerleri ile Filistin topraklarını gasbeden siyonistlerin saldırılarında 519 Filistinli şehit oldu.

Kaynak: İLKHA