Edinilen bilgilere göre polis, 23 Şubat’ta Hacı Abdi Mahallesinde fiziki takipli K.A. isimli şahsın ikamet ve aracında yapılan aramada 11 bin 652 adet sentetik ecza maddesi ele geçirildi.

Aynı gün, sokak satıcılarına yönelik yapılan fiziki takipli çalışmada İnönü ve Başharık Mahallelerinde H.İ.B. ve B.S. isimli 2 şahsa yönelik iki ayrı ikamette yapılan aramada 8 parça halinde satışı hazır vaziyette paketlenmiş toplam ağırlığı 17,15 gram olan Metamfetamin maddesi,  571 adet sentetik ecza maddesi , 1 adet ruhsatsız  tabanca ve bu tabancaya ait şarjöre takılı vaziyette 2 adet 9.19 mm çapında fişek, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 340 TL nakit para ele geçirildi.

HÜDA PAR'dan Kudüs şehidi Hasan Saklanan'ın cenaze namazına davet HÜDA PAR'dan Kudüs şehidi Hasan Saklanan'ın cenaze namazına davet

Ayrıca 24 Şubat’ta da da Başharık ve İnönü Mahallelerinde yapılan ikamet aramalarında iki parça halinde 69,34 gram metamfetamin maddesi, 361 adet sentetik ecza maddesi, uyuşturucu madde tartımında kullanılan 1 adet Hassas terazi ele geçirildi.

Söz konusu 4 şahıs da çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 

Kaynak: İLKHA