Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Van merkez çevrelerinde hafif sağanak yağışlı olması beklenmektedir. Van’da Yarın Gök gürültülü Sağanak Yağışlı geçecek.
Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Van merkez çevrelerinde hafif sağanak yağışlı olması beklenmektedir.
Bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatleri ile akşam saatleri arasında Van ilinin kuzey ile doğu ilçeleri ve Bitlis ilinin kuzey ilçelerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu olması tahmin edilmektedir. Yağışların yüksek kesimlerde aralıklı karla karışık yağmur şeklinde olması beklenmektedir.
 Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi tahmin edilmektedir.
Rüzgarın güneyli ve batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

Van'da besicilere 178 bin koyun desteği Van'da besicilere 178 bin koyun desteği

KAR ERİMESİ VE ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI
Bölgemizde yüksek kar örtüsüne sahip dik ve eğimli yamaçlarında yüksek sıcaklıkların devam etmesiyle birlikte çığ tehlikesi, kar erimeleri ve heyelan riski bulunmaktadır. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 Bir ayın sultanı Ramazan11 Mart 2024’te başlıyor.  Bütün müminler ve insanlık için rahmet, mağfiret ve kurtuluş iklimi olan Ramazan ayı başlıyor.

Van ve  İlçelerinde 5 Günlük Hava durumu

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik