Edremit ,Erciş, Saray ,Gevaş ve Gürpınar’a Uyarı var! Edremit ,Erciş, Saray ,Gevaş ve Gürpınar’a Uyarı var!

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Van’da Çok bulutlu, Van merkez ve kuzey ilçelerinde kuvvetli  sağanak yağışlı olacak.

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü Bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenmektedir. Yağışların akşam ve gece saatleri arasında Van merkez ve kuzey ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgârın güneyli ve batılı yönlerden hafif, öğle saatlerinden akşam saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli (30-50 km/sa) şekilde esmesi beklenmektedir.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
 Bölgemizde devam eden yağışların akşam ve gece saatleri arasında Van merkez ve kuzey ilçelerinde zaman zaman kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
 Rüzgarın bölge genelinde öğle ve akşam saatleri arasında güneyli yönlerden kuvvetli ve yüksek kesimlerde fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KAR ERİMELERİNE DİKKAT
 Van ve Hakkari illerimizin yüksek kesimlerinde bulunan kar örtüsünün üzerine gerçekleşen yağışlar ile Perşembe ve Cuma günleri beklenen yeni yağışlar sebebi ile önümüzdeki 2 günlük periyotta bölgede kar erimesine bağlı meydana gelebilecek olumsuzluklar ve heyelan tehlikesine karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Kaynak: VanOlay-Kasım Keklik