Meteoroloji 14.Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışının hayatı olumsuz etkileyeceği ve olası durumlara karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Van'da farklı branşlarda personel alımı sürüyor! TIKLA BAŞVUR Van'da farklı branşlarda personel alımı sürüyor! TIKLA BAŞVUR

Sosyal medya hesapalrından yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Van İli Kar Yağışı Uyarısı‼️

Bugün (Pazar) etkisini göstermeye başlayan  kar yağışının il genelinde aralıklı kar yağışı olarak devam etmesi beklenmektedir. Yağışların kuzey ilçelerde kuvvetli kar şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

Söz konusu kar yağışlarının bugün (Pazar) gece saatlerinde de aralıklarla devam edip, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden itibaren kuzey ve güney ilçelerde kuvvetli kar yağışı olmak üzere Van il genelinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Yağışlı sistemin Salı günü sabah saatlerinden sonra il genelinde etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Kar yağışları sırasında yükseklerde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi hadisesine bağlı olarak görüş mesafesinde azalma, çığ tehlikesi, bölgenin yüksek rakımlı karayolu geçitlerinde (Karabet, Kurubaş, Güzeldere, Tendürek) ulaşımda akşama, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi