Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre Van'da havanın yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Van YYÜ yaz okulu başvuruları başlıyor! İşte yaz okulu açacak bölümler... Van YYÜ yaz okulu başvuruları başlıyor! İşte yaz okulu açacak bölümler...

VAN'DA YAĞIŞLAR SÜRECEK Mİ?

Bugün de etkisini gösterecek sağanak yağışlar yerini güneşli bir havaya bırakacak. Yarından itibaren kentte sıcaklıklar artacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli yağış bekleniyor.

Marmara'nın doğusu, Ege ve Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Muş, Van ve Batman çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgârın; Marmara’nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Muhabir: VanOlay-Kasım Keklik