İstanbul'da başta ev hanımları olmak üzere birçok hayırsever, yaptıkları birbirinden güzel yemekleri, Yenikapı'daki Mevlid-i Nebietkinliğinde Umut Kervanı tarafından açılan kermese bağışladı. 

Malatya Çevre Yolu'nda 2. etap Ağustos sonu açılıyor Malatya Çevre Yolu'nda 2. etap Ağustos sonu açılıyor

Kadın ve erkekler için farklı noktalara kurulan kermes, etkinliğe katılanlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Kermes yetkililerinden Şükrü Deniz, kermeste görev alan herkesin bu işi severek ve karşılıksız yaptığına dikkat çekti.

Deniz, "Gelen misafirlerimize hizmet etmek için ve Mevlid-i Nebi etkinliğine katılan misafirlerimize ikramlarda bulunmak için sabahtan beri hummalı bir çalışma içerisine girdik. Dünden beri bacılarımız tarafından hummalı bir hazırlık var. Allah razı olsun. Allah-u Teâlâ bu organizasyonu yapanlardan kat kat razı olsun. Ciddi anlamda yoğun bir talep var ve gönüllü kardeşlerimiz de gelen talepleri karşılamak için çalışıyorlar. Her bir kardeşimiz bu organizasyonda görevli olarak yer alıyor. Misafirlerimize hizmet etmek için sabahtan beri alanda çalışmalar yapıyorlar. Allah kendilerinden razı olsun." ifadelerine yer verdi.

Hayırseverler ise kermes vesilesiyle hem yiyecek ihtiyaçlarının karşıladıklarını hem de ihtiyaç sahiplerine bu şekilde yardımcı olduklarını ifade ederek, kermeste emeği geçen herkese teşekkür ettiler. (İLKHA)

Kaynak: ilkha