Suat Tink – Vanolay

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasında sayılı günler kala ihtiyaç sahibi öğrencileri yalnız bırakmayan Van Umut Kervanı, onlarca öğrenciye kırtasiye yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

Van Umut Kervanı, "Yarınlara Umut Ol" sloganıyla başlattığı kırtasiye yardımı programıyla hayırseverlerden alınan malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıttı.

Ki nin yazımı nasıl ayırt edilir? İşte ki nin kullanımı Ki nin yazımı nasıl ayırt edilir? İşte ki nin kullanımı

Derneğe kayıtlı aileler tek tek aranarak dernek binasına çağırıldı. İçinde çanta, kitap, kalem, silgi gibi malzemeler başta olmak üzere bir öğrencinin tüm okul ihtiyacı bulunan yardım paketi ihtiyaç sahibi öğrencilere teslim edildi. Ayrıca derneğe gelme imkânı olmayanların malzemeleri dernek üye ve gönüllüleri tarafından götürülüp evlerinde kendilerine teslim ediliyor.

55 Öğrenciye Kırtasiye Desteği

Desteklerinden dolayı hayırseverlere teşekkür eden Van Umut Kervanı Derneği Sekreteri Cüneyt Adar, “2023-2024 Eğitim Öğretim yılında, Umut Kervanı olarak Van'da derneğimize kayıtlı olan ihtiyaç sahibi aileler için kırtasiye çalışması başlattık. Bu minvalde 55 öğrencimize kırtasiye yardımı yaptık. Malumunuz olduğu üzere son zamanlarda yapılan zamlar maalesef kırtasiye ürünlerinde de etkisini hissettirdi. Normal şartlarda geçim sıkıntısı yaşayan ailelerin masraflarına bir de kırtasiye harcaması eklenince ihtiyaç sahibi aileler bu ürünleri tedarik etme noktasında ciddi bir sıkıntıya girdi. Umut Kervanı olarak bu ailelerin ihtiyaçlarını minimize etme adına kırtasiye, gıda giyim, nakdi ve ısınma gibi yardım çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken ihtiyaç duyduğumuz malzemeleri hayırsever insanlar aracılığıyla alıyoruz. Bu Kırtasiye çalışmamızda da yine hayırsever kardeşlerimizin yapmış olduğu yardımlarla çocuklarımızın yüzünü güldürmeye gayret ettik” ifadelerini kullandı.

Yardım çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini söyleyen Adar, “Umut Kervanı olarak daima mazlum ve mağdur insanların yanında olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki günlerde yine ailelerimize yönelik farklı çalışmalarımız olacak inşallah. Odun, kömür, bot ve mont, gıda gibi. Bu noktada yine başvuracağımız merci hayırsever kardeşlerimiz olacaktır. Bizlere desteklerini esirgememeleri temennisiyle, Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.