Velilere "korsan okul servisi" uyarısı Velilere "korsan okul servisi" uyarısı

Ersoy, Ankara Esenboğa ÖSYM Elektronik Sınav Merkezi'nde incelemelerde bulunduktan sonra, açıklamalarda bulundu.

e-Sınav merkezlerinin 6 bin adayı aynı anda sınava alabilecek kapasitesi bulunduğunu belirten Ersoy, Ankara'da 5 bin, İstanbul'da 500, Adana'da 350, İzmir'de de 136 adayın aynı anda sınava girebildiğini belirtti.

"Belli sayının altındaki sınavları e-Sınav şeklinde gerçekleştirmek istiyoruz"

Ersoy, "Nihai hedefimiz şu anda 4 bölgede olan bu sınavları inşallah Türkiye'nin tüm bölgelerinde yapmak ve sınav kapasitemizi öncelikle 10 bin aday şeklinde oluşturmak. e-Sınav’larla ilgili paradigmal değişimler yapmak istiyoruz. Özellikle sınav yaptığımız kurumlarla anlaşarak onların da bilgisi dahilinde belli sayının altındaki sınavları e-Sınav şeklinde gerçekleştirmek istiyoruz. Bundan da nihai hedefimiz kağıt tabanlı sınavdan bilgisayar tabanlı sınava geçmek. Bilgisayar tabanlı sınavın en büyük avantajı adayın sınav sonucunu ilgili günün sonunda öğrenme şansı var." dedi.

Ersoy, "Tüm Türkiye’ye bu e-Sınav’ı yayacağız. Bunda amacımız; ÖSYM’nin bu dijital çağda sınav formatını değiştirme ve matbaa tabanlı sınavlardan bilgisayar tabanlı sınavlara geçme gibi güzel bir hedefimiz var." diye ekledi. (İLKHA)