Özalp Kaymakam Muhammed Emin Nasır’ın yerine atanan Elazığ Maden Kaymakamı Rahmi Bulut göreve başladı.

ASELSAN’ın başına Vanlı isim getirildi ASELSAN’ın başına Vanlı isim getirildi

İlçeye gelen Kaymakam Bulut, kaymakamlık önünde yapılan karşılama törenin ardından ilçe bulunan şehit kabirlerini ziyaret ederek, şehit ve gazi ailelerinin evlerine misafir oldu.

RAHMİ BULUT KİMDİR?

Elazığ’ın Maden İlçe kaymakamı Rahmi Bulut, yayımlanan kararname sonucunda Van’ın Özalp ilçesine kaymakam olarak atandı. Erzincan’ın Tercan ilçesinde doğan Bulut, ilk ve ortaokulu Tercan’da bitirdi. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi’nde tamamlayan Rahmi Bulut, 2014 yılında Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Erzurum Valiliği İl Planlama Uzman Yardımcılığı ile memuriyete başlayan Bulut, sırasıyla Vergi Müfettiş Yardımcılığı ve Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı görevlerini yaptı.

9 Eylül 2017’de İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan 106. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 19 Mart 2018’de Erzincan Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Erzurum-Palandöken ilçesinde Kaymakam Refikliği, Erzurum-Uzundere ve Sivas-Hafik ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yapan Bulut, 2019’da Ürdün Üniversitesinde Altı aylık Arapça eğitimi aldı. Balıkesir’in Dursunbey İlçe Kaymakamlığı görevinde iken, 11 Ağustos 2022’de Maden Kaymakamlığına atanan Rahmi Bulut, Son yayımlanan kararname ile Van’ın Özalp ilçesine atandı. Bulut, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.