Van Özalp'ta Sel Sonrası İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili, Hasarlı Bölgeyi Ziyaret Etti Van Özalp'ta Sel Sonrası İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili, Hasarlı Bölgeyi Ziyaret Etti

 Elif Yüksek – Vanolay

Cumhurbaşkanı imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre, Van’ın 5 ilçesinde kaymakamlar değişti. İpekyolu, Erciş, Saray, Özalp ve Gürpınar kaymakamlıklarına atanan isimler belli oldu. Elazığ Maden Kaymakamı Rahmi Bulut, Özalp İlçe Kaymakamı olarak atandı. Özalplılar Rahmi Bulut kimdir sorusuna yanıt arıyor.

RAHMİ BULUT KİMDİR?

Elazığ’ın Maden İlçe kaymakamı Rahmi Bulut, yayımlanan kararname sonucunda Van’ın Özalp ilçesine kaymakam olarak atandı. Erzincan’ın Tercan ilçesinde doğan Bulut, ilk ve ortaokulu Tercan’da bitirdi. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi’nde tamamlayan Rahmi Bulut, 2014 yılında Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2016 yılında Erzurum Valiliği İl Planlama Uzman Yardımcılığı ile memuriyete başlayan Bulut, sırasıyla Vergi Müfettiş Yardımcılığı ve Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı görevlerini yaptı.

9 Eylül 2017’de İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan 106. Dönem Kaymakam Adaylığı sınavını kazandıktan sonra 19 Mart 2018’de Erzincan Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Erzurum-Palandöken ilçesinde Kaymakam Refikliği, Erzurum-Uzundere ve Sivas-Hafik ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yapan Bulut, 2019’da Ürdün Üniversitesinde Altı aylık Arapça eğitimi aldı. Balıkesir’in Dursunbey İlçe Kaymakamlığı görevinde iken, 11 Ağustos 2022’de Maden Kaymakamlığına atanan Rahmi Bulut, Son yayımlanan kararname ile Van’ın Özalp ilçesine atandı. Bulut, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.