Rusya, İngiltere'nin savunma ataşesini sınır dışı etme kararı aldı Rusya, İngiltere'nin savunma ataşesini sınır dışı etme kararı aldı

Pakistan'da son 3 gündür etkili olan şiddetli yağış ve yıldırım düşmesi sonucu büyük can kayıpları yaşanırken, Ulusal Afet Yönetim Otoritesi toprak kaymaları ve ani su baskınları konusunda uyarılarını sürdürüyor.

Yetkililer, Pencap eyaletinde yıldırım düşmesi sonucu 21 kişinin hayatını kaybettiği belirtirken, ülke genelinde yıldırım düşmesi sonucu ölenlerin sayısı 28 olarak açıklandı.

Pakistan Ulusal Afet Yönetim Otoritesi (NDMA), şiddetli yağış riskinin halen devam ettiğini bildirerek heyelan ve ani sel uyarısında bulundu.

Belucistan eyaleti de şiddetli yağışlardan en çok etkilenen yerlerden biri olarak kayıtlara geçti. Belucistan'da 7'si yıldırım düşmesi sonucu olmak üzere 8 kişinin hayatını kaybettiği gelen bilgiler arasında.

Güney Sindh eyaletinde yağışlara bağlı olarak su altında kalan yollarda meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybederken, ülkenin kuzeybatıdaki Hayber Pakhtunkhwa eyaletinde şiddetli yağış nedeniyle çöken evlerin altında kalan 4'ü çocuk 8 kişi hayatını kaybetti.

Sel ve yıldırım felaketlerinin yaşandığı eyaletlerde okulların 2 gün tatil edildiği bildirildi. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA