Haaretz gazetesinin haberine göre işgalci Smotrich partisinin toplantısında yaptığı konuşmada, terör rejimi israilin Batı Şeria'da Filistin topraklarını gasbeden siyonistlerin yaşadığı 5 kaçak yerleşim birimini Tel Aviv'in tek taraflı yasallaştırılmasını gündeme getirdi.

Minibüs şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı Minibüs şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı

Smotrich, "Filistin devletini tek taraflı tanıyan her bir ülke için yeni bir yerleşim yeri kuracağız. Böylece, İsrail'in varlığını tehdit edecek bir Filistin devleti kurulması yanılgısını göstereceğiz." dedi.

Aynı şekilde,işgal ordusunun Gazze Şeridi'ne saldırılarında yoğunluğu düşüreceği yönündeki haberlere dair Smotrich, Hamas'ı yok etme ve siyonist asıllı esirlerin geri getirilmesi savaş hedeflerinin gerçekleştirilmesi için işgal ordusunun Gazze'de askeri bir yönetim kurması çağrısı yaptı.

Siyonist Smotrich, insani yardımların Hamas'a ulaşmaması için işgal ordusu tarafından dağıtılması gerektiğini savunarak sadece askeri bir yönetimin siyonist israilin bölgeyi kontrol ve işgal etmesini sağlayacağını, Hamas'ın yeniden iktidara dönmesini engelleyeceğini ileri sürdü.

Kaynak: İLKHA