Emekli Tümgeneral Brik, İşgalci İsrail'deki yerel basına verdiği demecinde, İşgalci İsrail'in bir ateşkes anlaşmasını kabul etmesi ve saldırıların son tarihinin belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Netanyahu ile 6 kez görüştüğünü belirten Brik, bunların 4'ünde İşgalci İsrail ordusunun Refah'a girmesine izin verilmemesinin nedenlerini açıkladığını kaydetti.

"Refah'a girmek bize hiçbir fayda sağlamadı. Tam tersine Refah'a girmek trajik bir hataydı." diyen Brik, "İsrail hükümetinin mevcut anlayışla devam etmesi durumunda İsrailli esirlerin sonsuza kadar Gazze'de kalacağını" ifade etti.

Brik, İşgalci İsrail'in Maariv gazetesi için salı günü kaleme aldığı yazıda ise, “Açık ve kesin bir gerçek var ve ben bu gerçekleri bilerek imzalıyorum: İsrail ordusunun Hamas'ı yenemeyeceği açık bir gerçek." ifadelerini kullandı.

Avustralya, Afganistan'da öldürdüğü kişilerin ailelerine ödeme yapacak Avustralya, Afganistan'da öldürdüğü kişilerin ailelerine ödeme yapacak

Yitzhak Brik, yazısında şunları yazdı:

"Ordumuz küçük ve yıpranmış ve fazla askerimiz yok. Her gün savaş devam ediyor, durumumuz daha da kötüleşiyor. Devletin çöküşü sadece bir zaman meselesidir. Kapsamlı bir bölgesel savaş çıktığında onu kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyayız. Gözümüzün önünden film gibi geçen süreçte ülkeyi kaybetmektense bu grubu iktidardan hemen uzaklaştırmak daha iyidir."

Kaynak: İLKHA