İslam medeniyeti nasıl bir eğitim veriyor İslam medeniyeti nasıl bir eğitim veriyor

Bitlis Merkez Beşminare Mahallesi'nde bir araya gelen gençler, işgal rejimi aleyhine slogan atarak, HAMAS'a destek mesajını verdiler. Grup adına basın açıklamasını okuyan AK Parti Bitlis İl Gençlik Kolları Başkanı Doğan Daldagül, 1948'den bu yana Filistin'de zulümlerin kronikleştiğine vurgu yaptı.

Daldagül, "1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekim'den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur. Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, israil tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır." dedi.

"Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim israil’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri israil’e destek için sıraya girmiştir." diyen Daldagül, "Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan israil, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir. 41 kilometre uzunluğu, 10 kilometre genişliğinde bir alanda, 2 milyonu aşkın insanın yaşadığı, israil tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de, bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, israil’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır." ifadesini kullandı.

AK Parti Gençlik Kolları olarak 81 ilde Gazze'de yaşanan vahşetin durdurulması için basın açıklaması yapıp, yürüyüş gerçekleştirdiklerini dile getiren Daldagül, şunları kaydetti:
"Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır. Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zulme katkı sunan kim varsa, hesabını tutmaktadır."

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi