Filistin kaynakları, Gazze'nin güneybatısında işgalci keskin nişancıların kurşunlarına hedef olan 9 şehidin ve 11 yaralının El Ehli Baptist Hastanesi'ne ulaştığını bildirdi.

Bu arada, işgal uçakları Gazze'nin doğusundaki bölgelere bir dizi baskın düzenledi ve işgal topçusu şehrin batısındaki Haydar kavşağı yakınındaki bir evi bombaladı.

Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus Valiliği'nde bu sabah saatlerinden itibaren hayatını kaybeden şehit sayısı 10'a yükseldi. Bunların arasında siyonist işgalinin keskin nişancı kurşunları ve Nasır Hastanesinin aralıksız bombalanması sonucu şehit olan 8 kişi de yer alıyor.

İşgal uçakları, Han Yunus şehrindeki Nasır Hastanesini yanı sıra Filistin Kızılayı'na bağlı El-Emel Hastanesi'ne de saldırılar düzenledi. Kızılay, hastanedekilerle iletişimlerinin tamamen koptuğunu bildirdi.

İşgal kuvvetleri, ayrıca yerinden edilenlerin bulunduğu El Avde Okullarını boşaltmaya zorladı ve burdakilerin bir kısmı Gazze Avrupa Hastanesi'ne sığınmak zorunda kaldı.

İşgal buldozerleri ve araçları ayrıca El Avde Okulları çevresindeki vatandaşların evlerini buldozerlerle yerle bir etti ve işgal, Han Yunus'un batısındaki bir yerleşim meydanını havaya uçurdu.

İşgal uçakları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah şehrinin doğusunda ve Refah'ın güneyinde Mısır sınırı yakınında baskınlar düzenledi.

ABD Meclisi'nde 4 üye Gazze için ateşkes çağrısı yaptı ABD Meclisi'nde 4 üye Gazze için ateşkes çağrısı yaptı

Filistin Kızılayı, Refah kentinde bir eve düzenlenen işgal saldırısı sonucu ekiplerinin 3 şehidi ve çok sayıda yaralı naklettiğini bildirdi.

Kaynak: Doğruhaber