İşgal güçleri, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentine yönelik saldırılarını son saatlerde ve günlerde yoğunlaştırdı ve bu da kentteki tıbbi hizmetlerin yetersizliği ışığında, hastanelerinin doğrudan hedef alınması sonucu hizmet dışı kaldı.

ABD ve Rusya bakanları görüştü ABD ve Rusya bakanları görüştü

Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Refah vilayetinin sürekli hedef alınması ışığında hastaların ve sağlık ekiplerinin Emirates Doğum Hilal Hastanesi'ne erişimde ve işletilmesinde ciddi zorluklar yaşadığını söyledi.

Filistin Kızılayı da bu sabah yaptığı açıklamada, derneğin Kudüs Sahra Hastanesi'nin Mawasi Rafah bölgesinden tahliye edildiğini ve Mawasi Khan Yunis bölgesine nakledildiğini duyurdu.

Filistin Kızılayı bugün (çarşamba) yaptığı açıklamada, tahliyenin işgal tehditlerinin artması ve çevresinde topçu ve hava bombardımanının devam etmesi ve vatandaşların komşu bölgeden yerinden edilmesinin ardından geldiğini belirterek, çok sayıda şehit ve yaralı ışığında Refah kentindeki sağlık sisteminin çöktüğü konusunda uyarıda bulundu

İşgal rejimin insansız hava araçları bu sabah bir mülteci kampına ateş açtı. Saldırının sonunda Gazze Şeridi'ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, son 24 saat içinde 75 şehit ve 284 yaralının Gazze Şeridi hastanelerine geldiğini söyledi.

Kaynak: İLKHA