Uluslararası kuruluşların Refah'a yönelik saldırıların yapılmaması çağrılarını reddeden terörist başı Netanyahu, çağrıları açık bir şekilde reddederek, "Herkes rehine anlaşması için ek anlaşma istiyor. Ben de istiyorum. Bunu başarabilirsek iyi olur ancak anlaşmaya varsak bile biz Refah'a gireceğiz" dedi.  

"israilin Refah dahil mutlak zafere kadar savaşacağını açıkça ifade ediyorum." diyen Netanyahu, "Refah'ta hareket etmemizi engellemek isteyen herkes aslında bize savaşı kaybetmemizi söylüyor. Refah'a askeri saldırı başlatmazsak savaşı kaybederiz. Buna izin vermeyeceğim." ifadelerini kullandı.

İşgal medyası, İran saldırısına karşılık vereceklerini iddia etti İşgal medyası, İran saldırısına karşılık vereceklerini iddia etti

Katar ve Mısır'dan Refah uyarısı  

Katar Başbakanı Mohammed bin Abdulrahman Al-Thani, “Zaman bizim lehimize değil, Refah'taki durum geliştikçe tüm bölge için çok tehlikeli olacak” açıklamasını yaptı.

Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Shoukry, Refah'a yönelik bir saldırının Gazze'deki kriz ve ayrıca Mısır'ın güvenliği üzerinde "ciddi yansımaları" olacağını söyledi.

Kaynak: İLKHA