3 kardeş kulüp bünyesinde, yaklaşık olarak 7 aydır zülüm baskı ve insanlık suçu işleyen siyonist çetenin vahşetine karşı bir umut yeşertmek için Bingöl Üniversitesi bahçesinde, Gazze için hatıra ormanı oluşturuldu.

Kulüp gönüllüleri ektikleri fidanlara Filistin'de siyonist çetenin saldırılarında şehit olan izzetli Filistin halkının fotoğraflarını asarak, şehitlerin birer fidan gibi yetişeceği mesajı verildi.

"Biliyoruz ki umudu yeşertmenin en güzel yollarından biri de umudun rengi olan yeşille doğayı buluşturmaktır"

Yaptıkları etkinliğin gerekçesini açıklayan Bingöl Üniversitesi Zaza Dili Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Dr. İbrahim Dağılma, zulme karşı saflarını belli etme ve zafere giden yolda zulmün bitmesi için umudu yetiştirmek istediklerini söyledi.

"Bu fidanlar burada oldukça, burası Gazzeli Müslümanların, müminlerin, şehitlerin hatırına, hatıratına kurulmuş bir orman olarak kalacaktır" diyen Dağılma, "Biliyoruz Gazze'de büyük bir trajedi yaşanıyor, büyük bir kıyım yaşanıyor, büyük bir vahşet yaşanıyor. Zulme karşı safımızı belli etme adına aynı zamanda zafere giden yolda zulmün bitmesine giden yolda bir umudu yetiştirmek istiyoruz. Biliyoruz ki umudu yeşertmenin en güzel yollarından biri de umudun rengi olan yeşille doğayı buluşturmaktır, yeşille insanlığı buluşturmaktır. Ve biz biliyoruz ki cennetin de en çok öne çıkan rengi yeşildir. Bugün, Gazze'deki Müslümanların, Filistinlerin mücadeleleri adına burada bir ağaç dikme, fidan dikme etkinliği düzenledik. Burada diktiğimiz her bir fidanı bir Gazzelinin gönlünün zenginliğine, güzelliğine, imanına hediye ediyoruz. Ve bununla beraber her bir fidanın kökleriyle yapraklarıyla beraber yeşerdiği her anın oradaki güzelliklere dair, kurtuluşa dair, özgürlüğe dair, zafere dair bir yeşermeye vesile olması, umut olmasını temenni ediyoruz. Ve bu fidanlar burada oldukça, yarın öbür gün ağaca durdukça Allah'ın izniyle burası Gazzeli Müslümanların, müminlerin, şehitlerin hatırına, hatıratına kurulmuş bir orman olarak kalacaktır." ifadelerine yer verdi.

Kassam Tugayları, işgal askerlerini tünel girişinde pusuya düşürdü: Ölü ve yaralılar var Kassam Tugayları, işgal askerlerini tünel girişinde pusuya düşürdü: Ölü ve yaralılar var

"Nerede olursak olalım onlar için her zaman dua edeceğiz inşallah"

Diktikleri fidanların Gazze için umut olması temennisinde bulunan kulüp üyesi Amine Çimen, "Bugün burada, Bingöl Üniversitesi Erdemli Gençlik Kulübü adına fidan dikmeye karar verdik. Ve bugün burada toplandık. İnşallah diktiğimiz fidanların hepsi Gazze için birer umut olur. Temennimiz odur inşallah. Ve bu umutların hepsi onlar için birer meyve olur. Rabbim tez zamanda onlar için zafer nasip eylesin inşallah. Ve her daim Gazze bizim duamızdadır. Nerede olursak olalım onlar için her zaman dua etmeye devam edeceğiz inşallah." diye konuştu

"Gazze'de Filistin'de yaşanan zulümleri unutturmamak için kardeşlerimiz adına burada bir hatıra ormanı yapıyoruz"

Gazze'de şehit olan kardeşleri için hatıra ormanı yaptıklarını söyleyen Yaşayan Dilleri Kulübü Başkanı Muhammed Demir, "Bizler Bingöl Üniversitesi öğrencileri olarak burada Gazze ormanı hatırası yapıyoruz. Gazze'de, Filistin'de yaşanan zulümleri unutturmamak için kardeşlerimiz adına burada bir hatıra ormanı yapıyoruz. Yaptığımız bu ormanda her bir şehidin fotoğrafını da fidanların yanına bıraktık. Onlar unutulmasınlar hatırlansın diye ve her gün gelip burada inşallah bu fidanlarımızı sulayacağız, umutlarımız tekrardan yeşersin diye. Burada emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Filistin'e karşı duyarlılıklarını ve sevgilerini dile getirdikleri için hepsine teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Allah'ın yardımıyla fidanlarımızı yeşerteceğiz inşallah"

Umutlarını asla kaybetmediklerini dile getiren İlahiyat Öğrencileri Topluluğu Kulübü Başkanı Muhammed Emin Kara, "Bizler burada Gazzeli kardeşlerimize destek amaçlı, onların yanında olduğumuzu göstermek ve belirtmek amaçlı buradayız. Onlar, yani Katil israil ne kadar kardeşlerimizi, fidanlarımızı koparsa da biz burada onlara destek amaçlı fidanlar dikiyoruz ve her bir fidanımızın başına da birer şehidimizin fotoğrafını ekliyoruz ve biz buradan onlara sesleniyoruz: Biz umudumuzu asla kaybetmiyoruz! Allah'ın yardımıyla fidanlarımızı inşallah yeşerteceğiz." dedi. (İLKHA)

Kaynak: İLKHA