Kayyum döneminde Van Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen 4 bin metrekarelik 4 semt pazarının ne zaman açılacağı araştırılıyor. Vatandaşlar, uzun zamandır yapımı tamamlanmasına rağmen hizmete alınmayan kapalı semt pazarlarının açılmasını istiyor. Konuya ilişkin haberimizin ardından Büyükşehir'den açıkalama yapıldı.

HABERİMİZ SES GETİRDİ

Van Olay Gazetesi, aylar önce tamamlanan ancak hizmete açılmayan kapalı semt pazarlarının ne zaman açılacağını gündeme getirmişti. Haberimiz üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, yapılan incelemenin ardından açıklama yaptı.Van Kapalı Semt Pazarları Açılacak Mı

Erciş işçi kura sonuçları açıklandı! İşte tam isim listesi… Erciş işçi kura sonuçları açıklandı! İşte tam isim listesi…

Edremit ilçesi Şabaniye Mahallesi'nde bulunan ve 4 bin metrekarelik alana sahip olan kapalı semt pazarını gezen Van Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Abdullah Zeydan'a Genel Sekreter Yardımcıları ve daire başkanları da eşlik etti.

Alanı gezen heyet, teknik personellerden semt pazarı hakkında bilgi aldı. Halen kullanıma açılmayan semt pazarlarının ne amaçla kullanılacağı ve bu alanlarla ilgili nasıl bir tasarrufta bulunulacağı ileriki günlerde yapılacak çalışmalar sonucu belirlenecek.

Prefabrik olarak tasarlanan ve yapı itibarıyla afetlere karşı dayanıklı olan kapalı semt pazarları İpekyolu ilçesi Yalı Mahallesi, Edremit ilçesi Eski Cami ve Şabaniye Mahalleleri ile Tuşba ilçesi Kalecik Mahallesi’nde yapıldı.Van Kapalı Semt Pazarları Açılacak Mı (2)

Olası afet durumlarında koordinasyon merkezleri olarak da kullanılabilecek şekilde tasarlanan kapalı semt pazarlarında, satış stantları, lavabolar, mescit, idare ve zabıta odaları gibi donatılar yer alıyor. 

4 mahallede yapımı tamamlanan kapalı semt pazarlarının biran önce hizmete alınması beklenirken diğer mahallelerde de kapalı semt pazarlarının yapılması isteniyor.

Muhabir: Furkan Ersöz