Van Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler ilçeler arasında da yolcu taşımacılığı yaparak büyük bir kolaylık sağlıyor. Ancak otobüs seferlerinin yapılmadığı Erciş’te oturan vatandaşlar mağduriyet yaşıyor.

Van’da İpekyolu’nun ardından en kalabalık ilçe olan Erciş’e otobüs seferi düzenlenmiyor. İlçeden kent merkezine gelmek isteyen memur ve vatandaşlar minibüsleri kullanmak zorunda kalıyor. Van’ın tüm ilçelerine sefer yapılırken Erciş’e yapılmadığına dikkat çeken vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’ne çağrı yaptı.van otobüs (5)-1

Van'da 31 yıl önceki katliamda şehit edilenler anıldı Van'da 31 yıl önceki katliamda şehit edilenler anıldı

Van’ın 3 merkez ilçesi ile diğer 8 ilçesine otobüs seferleri düzenlenirken Erciş ve Bahçesaray’a ise otobüs seferi bulunmuyordu. Gelen talepler üzerine Bahçesaray’a da seferler 1 Temmuz’da başlayacak.

“Bahçesaray’a otobüs seferleri başlıyor” başlıklı haberimizin altına yorum yapan onlarca Ercişli vatandaş, daha güvenilir ve konforlu bir yolculuk imkanı sunan otobüs seferlerinin Erciş’e de başlatılmasını istiyor.Van Bahçesaray Otobüs Saati 2

Konuya ilişkin talebini yazan vatandaş, “Van şehir merkezinden birçok ilçeye belediye otobüsleri yolcu taşırken maalesef Erciş'e yıllardır belediye araç göndermiyor. Erciş ile Van şehir merkezi arasında kesinlikle belediye araçları yolcu taşımalı. Servis şoförlerinin anlayışsız tavırlarından bıktık. ” ifadelerine yer verdi.

Van’dan Erciş’e her gün git gel yaptığını söyleyen bir memur ise “2 yıldır her gün iş nedeniyle Van istikametinden Erciş’e gidiş geliş yapmaktayım. Benim gibi birçok memur arkadaşımız mevcut lütfen belediyemiz bu konuda bizlere yardımcı olsun bir an önce seferlerin açılmasını sağlasın.” dedi.

Muhabir: M. Ali Ortaç