Van Ticaret Borsası, Diyarbakır’da 13-19 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’nda stant açtı. Van değerlerinin tanıtıldığı VANTB standı yoğun ilgi gördü. Borsanın almış olduğu coğrafi ürünler teşhir edilirken, ziyaretçilere, Van Otlu Peyniri, Van balı, Van cevizi ve çeşitli yöresel ikramlarda bulunuldu.

İşgal zindanlarında 7 bin 800 Filistinli esir bulunuyor İşgal zindanlarında 7 bin 800 Filistinli esir bulunuyor

“ŞEHRİMİZİ TANITMAK İÇİN BURADAYIZ”

Fuar ile ilgili konuşan VANTB Başkanı Nayif Süer, “Şehrimizi tanıtmak için buradayız.” dedi. Sıhke Kavunu, Erciş Üzümü ve Gevaş Fasulyesi başta olmak üzere coğrafi işareti alınan ürünleri gelen ziyaretçilere ve ziyaret edilen stantlarda tanıttıklarını söyleyen başkan Süer, “Bilindiği üzere Vanımızın değerleri hayli fazladır. Bizler de fuara katılarak değerlerimizi anlatıyoruz. Çok sayıda ziyaretçilere şehrimizi her anlamda takdim ediyoruz ve bundan son derece memnunuz.” şeklinde konuştu.

Van standında Van firmalarına yer verdiklerini belirten VANTB Başkanı Nayif Süer, “Şehrimize ait yöresel lezzetleri standımızda bulunduruyoruz. Bu kapsamda Vanet, Çatak Bal ve Ceviz ile Edremit Kadın Girişimciler Kooperatifi’ne standımızda yer verdik. İstedik ki Van ürünleri bilinsin ve ziyaretçilere ulaşsın. Standımıza gelen ziyaretçilerimize yöresel lezzetlerimizi ikram ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 VANTB STANDI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Diyarbakır 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı açılış protokolünde yer alan Süer, VANTB standında ziyaretçileri ağırladı. Açılışı yapan protokol VANTB standını ziyaret etti. Ayrıca, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Erzurum Ticaret Borsası, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO), Malatya TSO, Tunceli TSO, Erzurum Ticaret Borsası, Söke Ticaret Borsası, Diyarbakır TSO Kadın Girişimciler heyeti ve çok sayıda vatandaş VANTB standını ziyaret etti.   

Başkan Süer, “Fuarda VANTB’ye ilgi gösteren Diyarbakır TSO Başkanı Sayın Mehmet Kaya’ya, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Sayın Engin Yeşil’e, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Sayın Hakan Oral ile ve tüm oda ve borsa başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

VANTB KALABALIK HEYETİ İLE FUARDA

5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’na başkan Süer’in yanı sıra VANTB Meclis Başkan Yardımcısı Celalettin İpekten, Yönetim Kurulu Üyesi Türkay Özbek, Meclis üyeleri İlhan Baskın, Cihan Bartu, Meral Ayhan, Yaşar Özdemir, VANTB Özel Kalemi Nubar Özalp katıldı. 

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi