İslam alemi, Filistin'de yaşanan soykırım nedeniyle buruk bir Ramazan Bayramı kutluyor. Van Filistin'e Destek Platformu da bayram mesajında Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek "BAYRAMSA BAYRAMINIZ MÜBAREK OLA." dedi.

Van'da 10 yaşındaki Miraç akülü sandalyesine kavuştu Van'da 10 yaşındaki Miraç akülü sandalyesine kavuştu

Platform tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Bu gün Kur'an ve Oruç ayı Ramazan'ın sonunda mutluluğumuzun taçlandığı bayramımız. Lakin Gazze'de altı aydan fazla süredir soykırım, zülüm ve ölüm var. İşgalci İsrail rejimi İki milyar Müslümanın gözleri önünde yapmadığı canavarlık kalmadı. Kan ve gözyaşının durmadığı bir Ramazan ayını geride bıraktık. 7. ayı bulmadan Zalim rejim bozguna uğrar ve gerçek bir bayram nasip olur inşallah.

Evet bugün bayram ve İslam Ümmeti olarak bayramı hak etmediğimiz ortada. Varsa eğer bir bayram, Gazze'de ve varsa bayramı hak eden bir halk Gazze halkıdır. Gazze halkı ve İslâmî direniş hareketi , dünyanın en büyük askeri güçleri ni arkasına alan işgalci İsrail ve işbirlikçilerine karşı kadın, çocuk, yaşlı, genç binlerce şehit vererek insanüstü bir mücadele verdi, vermeye devam ediyor.

Evet bugün bayramsa, Gazze'nin, Filistin'in binlerce şehidi ile o kutlu mekanın çocuklarının bayramı. Bugün Gazze'nin Filistin'in kahraman çocuklarının gözlerinden öpüyoruz. Onların bayramı mübarek ola. Hertür işkence, zulüm ve çileye rağmen bize örnek oldular. Yüzlerinde tebessüm eksik olmasın. Sabrı vakarı göğüsleyen, matemi sinesine atan tüm Gazzeli annelerin ellerinden öpüyoruz. Onlar ki ümmete umut insanlığa örnek oldular, cihadın şehadetin ne olduğunu bize tekrardan hatırlattılar. Bayram güzelse onlara olmalı. Bayramı cennette çocukları ile kutlamak nasip olsun, selam olsun onlara...

Ve direnişi omuzlayan Filistin/Gazze halkının, onların tüm erlerinin bayramı mübarek ola. Bayram Cihadı alnının çatına yazan yiğitlere yakışır. Onların muştusu şehadettir. Selam olsun onlara.. Evet bu bayram yer gök Gazze. Evlerimiz Gazze, kalplerimiz Gazze'de. Umuttur Gazze, hüzündür. Bizim imtihanımızdır Gazze. Gazze'nin yanında yer alanların bayramı mübarek ola. Bayramı Gazze olanların evlerine bereket dola. Gazze bize kurtuluş, Gazze bize bayram ola."

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi