Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) resmi web sitesinden yapılan açıklamada, 9 Kasım Perşembe (yarın) günü Van merkez ve ilçelerinde elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu. Edremit, Tuşba ve İpekyolu dâhil olmak üzere 10 ilçede elektrik kesintileri yaşanacak.

İŞTE KESİNTİ YAPILACAK SAATLER VE YERLER…

İPEKYOLU

İpekyolu’nda 09.00-17.00 saatleri arasında; Ağzıkara-Yatıksırt-Yukarı Güneyce-Aşağı Güneyce-Dibekli-Kavurma Ve Şabaniye Mahalleleri İle Çay Üstü Sokakları Küme Evlerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

EDREMİT

Edremit’te 09.00-17.00 saatleri arasında; Süphan Mahallesi Ve Yeni Mahallede planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

TUŞBA

Tuşba’da 14.00-17.00 saatleri arasında; Adıgüzel, Adıgüzel, Ağartı, Akçaören, Akçift, Alaköy, Aşıt, Atmaca, Ayanıs, Bağdaşan, Bardakçı, Çakırbey, Çolpan, Dağönü, Değirmenözü, Derebey, Dibekdüzü, Dilimli, Ermişler, Esenpınar, Gedikbulak, Göllü, Gülsünler, Güvençli, Halkalı, Hıdırköy, Kalecik, Karaağaç, Kasımoğlu, Koçköy, Kolsatan, Kumluca, Meydancık, Mollakasım, Ocaklı, Otluca, Özkaynak, Özyurt, Pirgarip, Sağlamtaş, Satıbey, Şahgeldi, Şemsibey, Tabanlı, Tevekli, Topaktaş, Yaylıyaka, Yemlice, Yeniköşk, Yeşilsu Ve Yumrutepe Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

BAHÇESARAY

Bahçesaray’da 09.00-17.00 saatleri arasında; Bağcılar Mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

İpekyolu Belediyesi'nden kırsal mahallelerde yol çalışması! İpekyolu Belediyesi'nden kırsal mahallelerde yol çalışması!

BAŞKALE

Başkale’de 09.00-17.00 saatleri arasında; Kocaköy, Yavuzlar, Bilgeç, Saçan Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÇATAK

Çatak’ta 09.00-17.00 saatleri arasında; Çılga Köyü Mersin Mezrasında planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

MURADİYE

Muradiye’de 09.00-17.00 saatleri arasında; Gümüştepe Mahallesi, Yk Argit Mahallesi, Aşağı Argit Mezrası, Demirtepe Mezrası, Dinçbaş Mezrası, Gönderme Mahallesi, Tansu Ziyaret Mezrası, Gönderme Değirmen Mezrası, Şelale Mermer Fabrikası, Baz İstasyonlarında planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GEVAŞ

Gevaş’ta 09.00-17.00 saatleri arasında; İkizler, Kayalar ve Selimiye Mahallesi ile Cumhuriyet ve Nurşin Cadddesi, Melikşah Sokakta planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GÜRPINAR

Gürpınar’da 09.00-17.00 saatleri arasında; Uzungedik Mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÖZALP

Özalp’ta 09.00-17.00 saatleri arasında; Gültepe Mahallesinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

Kaynak: Vanolay - M. Ali Ortaç