Van’da mevsim normallerinin üzerinde seyir eden hava sıcaklıkları yerini sağanak yağış ve karla karşılık yağışlara bırakıyor. Salı gününden itibaren başlayan yağışlar yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bırakacak. Sıcaklıkların git gide düştüğü kentte Pazar ve pazartesi yağışlar gece belli aralıklarla başlarken Salı gününden itibaren şehir merkezinde sağanak yağış, yüksek kesimlerde ise kar yağışı etkili olacak.

BÜYÜKŞEHİR ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIN ANNELERİNİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU BÜYÜKŞEHİR ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIN ANNELERİNİ KAHVALTIDA BULUŞTURDU

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü tarafından yayımlanan Hava Tahmin Raporu’na göre Bölge genelinde havanın parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde Van'ın güney ilçeleri ile Hakkâri’nin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklendiği belirtildi.

Salı gününde başlayacak sağanak ve karla karşılık yağışlarla kış mevsiminin tamamen başlayacağı ve soğuk havaların kent genelinde etkili olacağın belirtilen açıklamada, “Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir. Rüzgârın batılı ve güneyli yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi beklenmektedir. Van Gölü Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgâr: Güneyli yönlerden, öğle ve akşam saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50 m; Görüş: İyi. İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının; Muş 18, Van ve Bitlis 14, Hakkâri’de 15 derece olması tahmin edilmektedir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Haber Merkezi