Suat Tink – Vanolay

5’te 5 yapan Vanspor liderliğe oturdu 5’te 5 yapan Vanspor liderliğe oturdu

Van’da sağanak yağış sonrası birçok mahallede sel meydana geldi. Cadde ve sokaklar göle döndü. Yağışın gece saatlerinde sona ermesine rağmen Van’ın en işlek caddeleri hala su altında. İpekyolu Caddesi’nde araçlar ilerlemekte zorlanıyor.

Sağanak yağış sonrası il genelinde yaşanan su baskınları vatandaşlardan tepki aldı. Alt yapı eksikliğinden dolayı yaşanan sorunları sosyal medya hesaplarından paylaşan vatandaşlar, hizmet eksikliğinden dem vurdu.

Sağanak bitti çilesi kaldı

Gece saatlerinde sona eren sağanak yağış sonrası onlarca ev kullanılamaz hale gelirken, ana yollarda biriken sel suları trafiği felç etti.

Van-Erciş yolu OSB civarında oluşan görüntüleri paylaşan araç sürücüleri, “Dün 10 dakikalık bir yağmurun ardından bu hale geldi. Van’da birçok yerde bu tür manzaralara rastlamak mümkün. Allah muhafaza Karadeniz’e yağan yağmurlar buralara yağarsa neler olabileceğini insan düşünmek bile istemiyor. Van’da her manada durum böyle! Altyapı çok zayıf! Üst yapıda bol bol boya badana ve cilalama var” diyerek belediyelere sitemde bulundu.