Her yıl yüzbinlerce İranlı turistin ziyaret ettiği Van'da, bu yıl da turist yoğunluğu yaşanıyor. İlk altı ayda 400 bin İranlı'nın geldiği Van’da, cadde ve sokaklar İranlı turistlerle dolup taşıyor.

Van Sebze Hali'nde meyve ve sebze fiyatları değişti? İşte Fiyatları… Van Sebze Hali'nde meyve ve sebze fiyatları değişti? İşte Fiyatları…

Otellerin doluluk oranına ulaştığı Van'da, başta alışveriş merkezleri ve mağazalar olmak üzere cadde ve sokaklarda yoğunluğun yaşanmasına neden olan İranlı turistler, yaptıkları alışverişle de şehrin esnafına adeta can suyu oluyor.

Ziyaretleri sırasında Van’ın tarihi ve turistik yerlerini de gezen İranlılar, ayrıca farkı eğitimler düzenleyerek şehrin tanıtımına da büyük katkı sağlıyorlar.

İranlıların Van’a olan ilgilerinin kendilerini memnun ettiğini belirten turizmciler, bu yoğunluğun 12 aya yayılması temennilerinde bulundu. 2023 yılının ilk aylarında işlerin kötü olduğunu belirten turizmciler, ancak son aylarda yaşanan yoğunluğun kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Yoğunluğun eylül ayı sonuna kadar süreceğini belirten turizmciler, tek temennilerinin bu yoğunluğun 12 aya yayılması olduğunu ifade etti.