29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Van Kültür Yolu Festivali bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla başladı. Büyük bir israfa yol açan festivalle ilgili açıklamada bulunan Vanlı İş İnsanı Şemsettin Bozkurt, “Van Kültür Yolu Festivali, tam bir kültürsüzlük yoludur” ifadelerini kullandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2021 yılında düzenlenmeye başlayan Kültür Yolu Festivali bu yıl Van’da da düzenleniyor. Van'da ilk kez düzenlenecek olan festivalde, büyük bir israfın yanı sıra kentin kültürüyle bağdaşmayan isimler sahne alacak.

Dişi ağrıyan kadın ölümden döndü! Van'da hayata tutundu... Dişi ağrıyan kadın ölümden döndü! Van'da hayata tutundu...

"VAN’IN SOSYOLOJİSİ, TARİHİ VE KÜLTÜRÜ İLE NASIL BİR İLGİSİ VAR?"

Düzenlenen festivale tepki gösteren Vanlı İş İnsanı Şemsettin Bozkurt, “Van kültür yolu festivali bu yol, yol değil, Tam bir kültürsüzlük yoludur, Kürtler neden Pembe Ceketli Erkekler arasında bir tercihle karşı karşıya bırakılıyor, Allah aşkına bunun Van’ın sosyolojisi, tarihi ve kültürü ile nasıl bir ilgisi-alakası vardır, bu konu kimlerin tercihi ve kimin talebidir, Bakın beni bilenler bilir. Bilmeyenler de kendisi gibi bilir. Ben bağnaz bir insan değilim, Herkesin inancına, siyasi ve cinsel tercihlerine, yaşam tarzına velhasılı kelam çiçeğine böceğine her şeyine saygım ve tahammülüm sonsuzdur. Ama bu toplumun kahir ekseriyetinin bazı değer yargıları varsa herkesin de bu değer yargılara göre hareket etmesi ve buna saygı duyması gerekir. Bu toplumu zorla bazı kalıplara sokmaya çalışmak asimilasyonun temel kaynağıdır” dedi.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi