Van Gölü Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (VEDAŞ) tarafından yapılan açıklamada, 28 Ekim (yarın) Van’ın merkez İpekyolu ve Tuşba ilçelerinin yanı sıra Çaldıran, Çatak, Gevaş, Gürpınar ve Özalp’ta belirli mahalle ve sokaklarda planlı bakım onarım çalışması nedeni ile elektrik kesintilerinin yaşanacağı duyuruldu.

İŞTE ELEKTRİK KESİNTİSİ YAPILACAK YERLER VE SAATLER…

İPEKYOLU

İpekyolu’nda 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Dereüstü Mahallesi, Aşağı Güneyce, Yukarı Güneyce Köyü ve Ağzıkara Köyünün bir kısmı ile bunlara bağlı sokaklarda planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

TUŞBA

Tuşba’da 09.00 ile 17.00 saatleri arasında; Gölyazı, Çobanoğlu, Gendelova, Çomaklı, Kozluca, Yalnızağaç Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÇALDIRAN

Van'da su kesintisi uyarısı: Bu ilçede gün boyu su olmayacak! Van'da su kesintisi uyarısı: Bu ilçede gün boyu su olmayacak!

Çaldıran’da 11.00 – 12.00 saatleri arasında; Kışla, Beyazıt, Kalkandelen, Yavuz Selim, Recep Tayyip Erdoğan, Sellik Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÇATAK

Çatak’ta 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Su Geldi, Konalga, Dokuzdam , Sırmalı, Köyleri Ve Bunlara Bağlı, Tanrıverdi, Şıvgınlı, Yukarı Uşak, Yolgeçen, Dönemeç, Şapur, Beğendik, Küllüce, Dursunlar Ve Gelincik Mezraları İle Küllüce Telekom Gsm, Dokuzdam Baz İstasyonu Ve Sırmalı Baz İstasyonunda planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GEVAŞ

Gevaş’ta 09.00 – 18.00 saatleri arasında; Atalan, Aladüz, Abalı Mahallelerinde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

GÜRPINAR

Gürpınar’da 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Akpınar Mahallesi Ve Buna Bağlı Sokaklarda planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

ÖZALP

Özalp’ta 09.00 – 17.00 saatleri arasında; Emek Mahallesinde, Tepedam Köyü Ve Mollatopuz Köyünde planlı bakım onarım çalışması nedeni ile enerji kesintisi yaşanacak.

Kaynak: Vanolay - Elif Yüksek