Ramazan Bayramı'nı da kapsayan 9 günlük tatili memleketlerinde, tatil bölgelerinde ve yurt dışında geçirmek isteyenler, havalimanı ve otogarlarda yoğunluk oluşturmaya devam ediyor. Uçak seferlerinin yetersizliği ve fahiş fiyatlar nedeniyle otobüslere yönelen vatandaşlar Van’a gelmek veya Van’dan gitmek için otogara uğruyor.Van Otogar Yoğunluğu (5)

Otogarın içinde araç ve yolcu hareketliliği yaşanırken, birçok otobüs firması ek sefer koydu. Bazı vatandaşlar gidecekleri yere bilet bulamazken kimi de fiyatların yüksekliğinden şikâyet etti.

Van İçin Kuvvetli Rüzgar Uyarısı Van İçin Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Bayram tatili için memleketine giden yolcular ise otogarda yaşanan yoğunluğa vurgu yaptı.Van Otogar Yoğunluğu (3)

ASIL YOĞUNLUK BAYRAM DÖNÜŞÜ OLACAK

Van’da asıl yoğunluğun bayram dönüşlerinde yaşandığını belirten firma yetkilisi Hüseyin Öztekin, “Bayram yoğunluğu var bu yüzden ek seferler çıkartıyoruz. Van’a gelişler özellikle son 2 gündür çok yoğun. Uçak daha çok tercih ediliyor ama bagajı çok olan otobüslere yöneliyor. Van’da uçak seferleri yetersiz kaldığı için otobüs daha çok tercih ediliyor. Bayramdan sonra dönüşlerde büyük bir yoğunluk bekliyoruz. Yolcularımız mağdur olmasın diye özellikle İstanbul, Antalya, Bursa, İzmir ve Samsun gibi yerlere ek seferler başlattık.” ifadelerini kullandı.Van Otogar Yoğunluğu (4)

Fiyatlara ilişkin de bilgi veren Öztekin, “Van-İstanbul, Van-Antalya ve Van-İzmir otobüs bileti 1300 TL, Van-Ankara otobüs bileti ise 1000 TL. Bayramdan sonra bir zam bekliyoruz.” dedi.

Van Otogar Yoğunluğu (1)

Kaynak: Vanolay - Suat Tink