Van'da 1 evde yangın Van'da 1 evde yangın

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her bayram gelenekselleşen bayramlaşma programları kapsamında, bayram namazı sonrası Yukarı Nurşin Camii bahçesinde yapılacak olan bayramlaşma programına tüm Vanlılar davet edildi.

Yapılacak olan bayramlaşma programları hakkında bilgi veren Peygamber Sevdalıları Vakfı Van İl Koordinatör Yardımcısı Ahmet Faruk Çevik, Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak her yıl bayramlarda gelenekselleşen bayramlaşma etkinliğinin Filistin temasıyla Türkiye'nin dört bir tarafında belirlenen yerlerde icra edileceğini belirtti.

Van Bayramlaşma Daveti

Van’da da “Büyük şeytan Amerika ve yavru şeytan İsrail’i temsili taşlama” sloganıyla yapılacak bayramlaşma etkinliğine yönelik açıklamalarda bulunan Çevik, “Van’da bayram namazı çıkışında Yukarı Nurşin Camii bahçesinde inşallah bayramlaşma etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Gazze’de uygulanan soykırım nedeniyle bayramlaşma programında temsili olarak Netanyahu ve Biden’ı taşlayacağız.” dedi.

Vanlıları etkinliğe davet eden Çevik, “Peygamber Sevdalıları olarak tüm halkımızı yapacağımız bayramlaşma etkinliğine davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

Muhabir: Vanolay - Elif Yüksek