Van İl Emniyet Müdürü değişti: İşte atanan yeni isim... Van İl Emniyet Müdürü değişti: İşte atanan yeni isim...

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan Şifahane Camii, Van Valisi Ozan Balcı'nın katılımıyla dualarla ibatede açıldı.

Açılış törenine, Van Valisi Ozan Balcı, Van İl Milli eğitim Müdürü M. Nurettin Aras, Van İl Müftüsü M. Sırrı Şık, SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Remzi Sarıkaya, kurum amirleri, hastane yönetimi ve vatandaşlar katıldı.

Şifahane Caminin hayırlı olması dileğinde bulunan Vali Balcı, "Van Bölge Araştırma Hastanemizin doktorlarıyla, ebeleriyle, hemşireleriyle, sağlık çalışanlarıyla, idari ve teknik personeliyle Van'ımıza değer üretiyor. Halkımıza ve vatandaşlarımıza şifa dağıtıyorlar. Allah eksiklerini vermesin, güç kuvvet versin. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması da önemli bir konudur. Sağlıktaki yöneticilerimiz hastanenin ihtiyaçların da karşılanması için gerekli hassasiyeti gösteriyorlar. Bu zamana kadar neler yapıldığına dair birkaç örnek vermek gerekirse; belediye ile birlikte bir anaokulu inşa ettik. Ayrıca, spor salonu yaparak sağlık çalışanlarının kullanımına sunduk. Vanlı hayırseverlerimizle birlikte cami yapımını gerçekleştirdik. Remzi Hoca ve ekibi güzel çalışmalara imza attılar. Belediye de bu çalışmalara destek verdi. Emeği geçen herkese ve destek veren hayırsever Vanlı hemşehrilerimize teşekkür ederim. Anaokulu, cami, spor salonu gibi projelerin Van'a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

"VAN’A BÜYÜK SAĞLIK YATIRIMI YAPILIYOR"

Van'da sağlık yatırımları konusunda çok önemli projelere imza atacaklarını söyleyen Vali Balcı, 2024 yılı yatırım programının açıklandığını ve Van’a birçok sağlık yatırımının onayının çıktığını söyledi. Balcı, “800 yataklı şehir hastanesi ihaleye çıkıyor. Bunun yanında İpekyolu İlçesi Bostaniçi mahallesinde 150 yataklı hastane, Muradiye'de 250 yataklı hastane, Erciş'te 150 yataklı hastane de ihaleye çıkıyor. Ayrıca 50 üniteli Edremit Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Özalp’te 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı merkezi de ihale çıkıyor. Toplam bin 300 yataklı hastane inşaatlarımıza başlıyoruz. Van’da 2 bin hastane yatağımız var. İnşallah bu bin 300 yatakta bittiği zaman Van’ın sağlık hizmetlerine büyük katkı sağlamış olacak. Devletimizin, milletimizin kaynakları, devletin gerçek sahibi milletimize gidiyor. Bu hastane yatırımları bitince Van’ımıza ve bölgemize çok değer katmış olacak.” diye konuştu.

Kaynak: Vanolay - Haber Merkezi